ul. Limanowskiego 26/30, 26-600 Radom

Wykłady

AB S.A. - Marek Daniłowski
„Darmowe narzędzia do zdalnego serwisowania komputerów”
Intel Endpoint Management Assistant (EMA) to darmowe narzędzia od Intela pozwalające na sprawne i wygodne serwisowanie zdalne komputerów. I nie tylko, bo mając zdalny dostęp do ich pulpitów, możemy kontrolować, czy też wspierać działania na nich. Zatem zobaczmy, jak to działa. A teraz małe rozszerzenie tej wiedzy, czy Intel vPro – co to takiego i dlaczego warto pójść w tym kierunku.
Advisor PSA - Sylwester Chojnacki, Maciej Tyran
Gotowy na zmiany? Wydajna sieć WIFI w szkole
Aktin Sp. z o.o. - Karina Gładecka
Kształtowanie kompetencji przyszłości w systemie edukacji z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi edukacyjnych takich jak programowalny robot Fable, okulary ClassVR i drukarki 3D.
W dzisiejszym świecie pełnych zmian dostosowanie nowoczesnych technologii w systemie naszej edukacji jest kluczowe. Zachęcamy do zapoznania się z rozwiązaniami i narzędziami, pozwalającymi na łatwe odnalezienie się w obecnych technologiach. Są to modułowy robot Fable, okulary Calss VR oraz druk 3D. Fable to interaktywny robot, który rozwija umiejętności programowania, logicznego myślenia i wprowadza w świat robotyki. Okulary ClassVR umożliwiają korzystanie z rozszerzonej rzeczywistości (AR) i wirtualnej rzeczywistości (VR), rozwijając wyobraźnię, kreatywność i zdolność do rozwiązywania problemów. Druk 3D inspiruje do projektowania i rozwijania wyobraźni przestrzennej. Praca z nimi nie tylko uczy konkretnych umiejętności, ale także kształtuje nowoczesne kompetencje przyszłości. Jeśli chcesz pomóc uczniom przygotować się do wyzwań i sprawić aby odnosili sukcesy w dzisiejszym społeczeństwie - przyjdź na nasz wykład i warsztaty.
CCT Poland - Dominik Dybowski
Potrzeba jest matką wynalazków.
Interaktywny wykład mający na celu zidentyfikowanie problemów oraz potrzeb z którymi borykają się nauczyciele oraz przedstawienie rozwiązań technologicznych odpowiadających tych potrzebom.
Cisco Polska - Anna Czacharowska
Program edukacyjny Cisco Networking Academy dla szkół
Prezentacja oferty bezpłatnych kursów IT - m.in: programowania, sieci, cyberbezpieczeństwa, nauki o danych udostępnianych na platformach edukacyjnych www.skillsforall.com oraz www.netacad.com i przeznaczonych do włączania do programów kształcenia w szkołach ponadpodstawowych i na uczelniach, a także do samokształcenia i rozwijania własnych umiejętności zawodowych.
Corinth Polska - Maciej Roth
Corinth 3D: Gdzie nauka spotyka się z innowacją
wprowadzenie i zapoznanie uczestników z możliwościami aplikacji Corinth 3D i jej zastosowaniu w szkołach
Eduko Marta Niemaczek - Karolina Dryńska
Model Steam w nauczaniu czyli jak sprawić, aby uczeń przestał być biernym odbiorcą, a stał się wynalazcą i projektantem, który chłonie wiedzę. „Zosia - mała nauczycielka” jako synergia między światem ludzi i robotów.
Epson - Agnieszka Wnuczak
Ekologiczne oraz innowacyjne rozwiązania dla edukacji
Grupa MAC S.A. - Maria Zdziech
Wyobraź sobie, że miasto jest w Twoich rękach! Zaprojektuj, zaproponuj, stwórz swoją własną koncepcję miasta przyszłości.
Jak w praktyce wykorzystać sprzęt otrzymany w ramach projektu Laboratoria przyszłości? Czy istnieje metoda nauczania, która pozwala na rozwój aż 19 kompetencji twardych i miękkich? Jak innowacyjny program nauczania wykorzystuje STEAM w pracy z uczniami? W trakcie wystąpienia, poznasz odpowiedzi na powyższe pytania.
InfoLOGIC Adam Olszar SP.J. wyłączny dystrybutor Clevertouch Technologies - Adam Olszar
CLEVERTOUCH edukacja nowej generacji.
IT-media - Tomasz Biernacki
Sztuczna inteligencja w szkole jest ważna, ale prawdziwa też się przydaje
AI nie jest ani zaawansowaną wyszukiwarką, ani generatorem prac domowych. To nowy sposób uczenia, który zmienia rolę nauczyciela.
Learnetic SA - Marcin Paks
Blended Learning w edukacji – Wirtualne Laboratorium. To działa!
Nowa seria produktów do nauki programowania w języku Python oraz pracy w podejściu STEAM, a także innowacyjne wykorzystanie technologii VR. Wystąpienie adresowane do nauczycieli szkół średnich i ostatnich klas szkoły podstawowej z zakresu przedmiotów technicznych, informatyki oraz przedmiotów przyrodniczych.
Migra Sp. z o.o. - Grażyna Koba
Ponad 18 lat wsparcia nauczycieli informatyki przez MIGRĘ
Migra weszła w dorosłość kilka lat temu – pierwszy podręcznik do informatyki wydała w 2002 roku. Przez te wszystkie lata wspieramy nauczycieli informatyki z każdego etapu edukacyjnego (ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych, a wcześniej z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych). Tworzymy, poza podręcznikami, wiele przydatnych i profesjonalnie przygotowanych pomocy dydaktycznych. Na wykładzie przedstawię przykłady wsparcia w formie front end vs. back end (co na wejściu ma uczeń, a co otrzymuje nauczyciel) na podstawie wybranych podręczników i pomocy dydaktycznych z oferty wydawnictwa Migra.
MWS - Bartłomiej Jamka
Monitory informacyjne Avtek DS - komunikacja w centrum uwagi
Monitory informacyjne Avtek DS wyznaczają nowy standard w technologii wyświetlania cyfrowego. Seria Avtek DS, zrodzona z wiedzy opartej na wieloletnim doświadczeniu i innowacji, łączy w sobie funkcjonalność, najlepsze wzornictwo i wyjątkowe wrażenia użytkownika. W szybko ewoluującej erze cyfrowej, wprowadzenie monitorów informacyjnej do placówek oświatowych gwarantuje, że komunikacja będzie w centrum uwagi!
Photon Education - Marcin Pogorzelski
"Inteligentna klasa" - czyli jak prowadzić angażujące zajęcia pełne grywalizacji i praktycznej wiedzy.
Inteligentna Klasa Pierwszy na świecie modułowy ekosystem edukacyjny, opracowany z myślą o angażujących i interaktywnych lekcjach. Podstawą całości jest dedykowana aplikacja Classwise, która współpracuje z bezprzewodowymi urządzeniami dla uczniów i robotami edukacyjnymi nowej generacji. Za pomocą wspomnianej aplikacji nauczyciele mogą tworzyć, przeglądać i prezentować treści edukacyjne, oraz ustalać jakie interakcje zachodzą między elementami zestawu. Bezprzewodowe urządzenia dla uczniów pozwalają na udzielanie odpowiedzi w quizach i ankietach. Robot Classio sprawdzi się na każdych zajęciach, służąc pomocą zarówno uczniom, jak i nauczycielom – nie tylko podczas lekcji kodowania!
Sekcja Informatyki Szkolnej przy PTI - Adam Jurkiewicz
Konkurs GEEK - Sekcja Informatyki Szkolnej przy PTI
Popularność gier komputerowych staje się dziś fenomenem. Wykorzystuje się je nie tylko w rozrywce, ale także w wielu innych dziedzinach życia. Gry zaczynają być traktowane jako rodzaj sztuki, przyczyniając się do zmiany świata realnego, pomagając w rozwoju różnych umiejętności. Konkurs GEEK jest wyzwaniem i propozycją dla nauczycieli i uczniów do spróbowania swoich sił w stworzeniu własnej gry, własnego projektu o charakterze edukacyjnym.
TP-Link Polska sp. z o.o. - Łukasz Wiśniewski
TP-Link Omada SDN - jak zbudować nowoczesną, bezpieczną sieć WiFi dla uczniów i nauczycieli?
W trakcie naszej prelekcji skupimy się na rozwiązaniu firmy TP-Link - Omada SDN, które umożliwia budowę nowoczesnej i niezawodnej sieci WiFi dla uczniów i kadry nauczycielskiej. Podczas tej sesji poznacie Państwo zalety implementacji tej zaawansowanej technologii w szkolnych środowiskach edukacyjnych. Omada SDN oferuje nie tylko wyjątkowo szybkie połączenia bezprzewodowe, ale także zapewnia kompleksowe zabezpieczenia, gwarantujące ochronę przed zagrożeniami cyfrowymi. Omówimy również, w jaki sposób ta innowacyjna sieć WiFi może wspierać nowoczesne metody nauczania i uczenia się, umożliwiając dostęp do zasobów edukacyjnych online oraz sprawną komunikację między uczniami a nauczycielami. Ponadto, omówimy proces konfiguracji i zarządzania siecią, aby zapewnić uczestnikom prelekcji praktyczne wskazówki dotyczące wdrażania tego rozwiązania w ich własnych instytucjach edukacyjnych. Wskazówki dotyczące optymalizacji wydajności sieci oraz dostosowania jej do specyficznych potrzeb szkoły będą kluczowymi elementami naszej prezentacji.
Zespół Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu - Jacek Kawałek
Realizacja szkolnych projektów 3D - realne korzyści, problemy i koszty
Opiszę jak można realizować w szkole duże projekty z wykorzystaniem drukarek i okularów 3D. Na co zwrócić uwagę aby realizacja projektu się powiodła.
Skip to content