ul. Limanowskiego 26/30, 26-600 Radom

Prelegenci

Lidia Aparta - Agraf sp. z o.o.

Absolwentka Politechniki Łódzkiej, nauczycielka informatyki w szkole podstawowej, konsultantka w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Trenerka w ogólnopolskich programach z zakresu programowania, rozwijania kompetencji cyfrowych oraz bezpieczeństwa w internecie. Ambasadorka projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Należy do grupy nauczycieli Microsoft Innovative Expert Educator oraz MIE Fellow, MIE Trainer. Uzyskała tytuł Honorowego Profesora Oświaty. Obecna na liście honorowej osób szczególnie wyróżniających się w podnoszeniu kompetencji cyfrowych przygotowanej przez Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce.

Justyna Bieniek - Aktin Sp. z o.o.

Zastępca Kierownika Działu Handlowego
Posiada wieloletnie doświadczenie we współpracy z polskimi szkołami. Świat terapii SPE nie ma przed nią tajemnic. Jej super moc to bycie mamą trójki dzieci. Z tego powodu wprowadzanie nowych technologii do edukacji to nie tylko jej praca, ale też misja. Zależy jej na zapewnieniu jak najlepszych warunków do kształtowania kompetencji proinnowacyjnych wśród dzieci i młodzieży. Z uwagi na to, promuje najnowocześniejsze rozwiązania dla edukacji takie jak gogle do wirtualnej rzeczywistości ClassVR. W pracy najbardziej ceni sobie kontakt z klientem, dzięki rozpoznawaniu indywidualnych potrzeb, zawsze znajduje najlepsze dla niego rozwiązanie. Podczas warsztatów praktycznych pokazuje, w jaki sposób wykorzystywać technologię VR w trakcie zajęć lekcyjnych i uczy, w jaki sposób pracować z uczniami, aby kształtować u nich kompetencje przyszłości.

Tomasz Biernacki - IT-media

Trener Akademii IT Media, współtwórca platformy edukacyjnej dla nauczycieli kreatywnystart.pl. Nauczyciel, ekspert rozwoju, trener online, z praktyką w branży edukacyjnej, multimedialnej, wydawniczej i telekomunikacyjnej. Wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego. Trener Stylów Myślenia FRIS®, Design Thinking®, Adobe®. Inicjator Antologii komiksu „100 na 100” oraz współtwórca narzędzia rozwojowego "Styl myślenia Superbohatera FRIS"®.

Jarosław Biszczuk - Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie

Nauczyciel konsultant w OEIiZK oraz nauczyciel informatyki i fizyki w LO. W latach 2008-13 współorganizator, juror i autor większości zadań w ogólnopolskim konkursie mat-inf-fiz „Skarabeusz” skierowanym do uczniów liceów. W latach 2004-2005 członek zespołu programistów przygotowującego polską dystrybucję systemu operacyjnego GNU/Linux – Aurox.

Dariusz Brzuska - Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie

Specjalista ds. merytorycznych w OEIiZK. Inżynier chemik, wolontariusz i trener wolontariuszy w jednej z większych polskich organizacji pozarządowych. Pasjonat fizykochemicznych metod rozdzielania mieszanin oraz inżynierii procesów ochrony środowiska. W wolnych chwilach zajmuje się zajęciami terenowymi z dziećmi i młodzieżą, także z wykorzystaniem technik informacyjno-komunikacyjnych. Bardzo zainteresowany tym, by robić to bezpiecznie mimo coraz częstszych gwałtownych zjawisk pogodowych. Absolutny fan misji Apollo 13, kiedy technika wraz z kreatywnością uratowały życie astronautów.

Sylwester Chojnacki - Advisor PSA

Sylwester Chojnacki - Regionalny Dyrektor Sprzedaży, Region Europy Środkowo-Wschodniej, Cambium Networks Ukończył Politechnikę Warszawską na Wydziale EiTI na kierunku Telekomunikacji, specjalizując się w szczególności w dziedzinie radiowych systemów telekomunikacyjnych (GSM, TETRA, DECT). Przez wiele lat Sylwester był blisko związany z branżą telekomunikacyjną, a w szczególności z branżą bezprzewodowych usług szerokopasmowych. W latach 1997-2004 pracował w firmie Siemens (piastując stanowiska menadżerskie w centrali firmy oraz w oddziale polskim), gdzie prowadził projekty telekomunikacyjne w Europie Środkowej i Wschodniej. Następne siedem lat (do końca 2011 r.) Zajmowało stanowisko Dyrektora Generalnego oddziału Alvarion w Polsce, aktywnie przyczyniając się do rozwoju bezprzewodowego Internetu szerokopasmowego i rozwiązań WiMAX, głównie na rynku polskim. Od 2012 r. objął nowe stanowisko Menedżera rozwiązań bezprzewodowych w Huawei w regionie Europy Środkowej i Wschodniej oraz w krajach Skandynawskich, promując innowacyjne rozwiązania bezprzewodowe (LTE) na rynku Enterprise. Jego długie i pionierskie doświadczenie w promocji nowych technologii zaowocowało szybkimi wdrożeniami LTE w Polsce i dalszym rozwojem tego rynku w tej części Europy. Sukces biznesu bezprzewodowego wypromował go do objęcia stanowiska szefa całego zespołu produktowego Enterprise w Polsce przez ponad dwa lata, a później jako dyrektora sprzedaży w sektorze energetycznym. Od lutego 2018 r. Sylwester dołączył do Cambium Networks (ex. Motorola) - amerykańskiej firmy słynącej z technologii bezprzewodowych, aby prowadzić sprzedaż nowoczesnych rozwiązań firmy w części regionu CEE (Polska, Czechy, Słowacja, Węgry, Łotwa, Litwa, Estonia i Ukraina).

Anna Czacharowska - Cisco Polska

Od ponad 20 lat związana z firmą Cisco, a od ostatnich 15 lat zajmuje się realizacją założeń społecznej odpowiedzialności biznesu Cisco w Polsce, w szczególności rozwojem programu edukacyjnego – Cisco Networking Academy. W ramach programu, współpracuje z instytucjami edukacyjnymi, pracodawcami i ekspertami IT. Głównym celem projektu jest rozwijanie najbardziej poszukiwanych i kluczowych umiejętności uczniów i studentów w zakresie IT oraz wspieranie ich sukcesu na rynku pracy. Dotychczas z kursów programu Cisco Networking Academy oferowanych w partnerstwie ze szkołami i uczelniami w Polsce wzięło udział ponad 300 tys. słuchaczy. Od lat angażuje się w działania wpierające transformację edukacji oraz aktywności pomagające młodym kobietom znaleźć swoją drogę w obszarze STEM.

Marek Daniłowski - AB S.A.

Marek Daniłowski Absolwent AGH – specjalność: matematyka stosowana, ale w rzeczywistości informatyk. Ponad 20 lat w sektorze informatyki. Specjalizował się w storage, business intelligence i cyber security. Aktualnie (od 4 lat) ambasador platformy Intel vPro. Prowadzi liczne webinaria, wystąpienia podczas konferencji. Wspiera we wdrożeniu Intel EMA. Edukuje resellerów, integratorów i użytkowników końcowych w zakresie Intel vPro i Intel EMA.

Renata Dankowska - PROGRA Sp. z o.o.

Renata Dankowska - PROGRA Sp. z o.o.
Współzałożycielka i Prezes Zarządu firmy PROGRA, członek Sektorowej Rady ds. Kompetencji Sektora Komunikacji Marketingowej
Związana z branżą doradztwa zawodowego i edukacji od ponad 25 lat. Menadżer, informatyk, szkoleniowiec, doradca zawodowy. Szkoli dyrektorów, nauczycieli, doradców, pomaga szkołom w zorganizowaniu dobrze funkcjonującego doradztwa zawodowego i odkrywaniu potencjału uczniów. Współpracuje m.in. z Centrum Rozwoju Talentów w Gdańsku, Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży w Poznaniu. Autorka i współautorka wielu pomocy do doradztwa zawodowego. m.in. „Labirynt zawodów” dla MEN, „Wyszukiwarka zawodów” dla KOWEZIU. Niepoprawna optymistka, która uwielbia ludzi.

Karolina Dryńska - Eduko Marta Niemaczek

Karolina Dryńska - z wykształcenia jestem architektką i projektantką przestrzeni. Obecnie zajmuję się projektowaniem doświadczeń edukacyjnych z wykorzystaniem nowych technologii 🙂 Jestem STEAM Masterką i uczę pracy w tym modelu edukacyjnym innych nauczycieli i edukatorów. Pomagam wplatać w proces edukacyjny elementy kodowania, programowania, druku 3D i sztuki. Zapraszam serdecznie na STEAMOWE praktyczne warsztaty, na których zaproponuje Wam jak wciągnąć uczniów w fascynujący świat nauki i eksploracji przy użyciu różnorodnych dziedzin STEAM. Do wzięcia udziału w warsztatach nie jest wymagane ŻADNE wcześniejsze doświadczenie w pracy z robotami i w kodowaniu.

Dominik Dybowski - CCT Poland

„Jeśli problem jest do rozwiązania i możesz coś zrobić, nie ma potrzeby by się martwić. Jeśli nie jest możliwy do rozwiązania, martwienie się nie pomoże.”
Powyższe zdanie bardzo dobrze opisuje moje nastawienie do życia - jestem nauczycielem, prowadzę szkolenia i uczę z nastawieniem na rozwiązywanie problemów i zaspokajanie potrzeb. W czasach tak rozwiniętych technologii komputerowych pokazuję aplikacje i rozwiązania które uprzyjemniają i skracają czas potrzebny do przygotowania nowoczesnego sposobu nauczania. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym jak poprawić jakość swojej pracy - zapraszam do rozmowy.

Dariusz Fabicki - Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie

Wieloletni współpracownik i pracownik OEIiZK. Jako doświadczony specjalista chętnie dzieli się swoimi umiejętnościami z innymi, wspierając ich w wykorzystywaniu nowoczesnymi technologii. Za swoje działania był wielokrotnie doceniany przez międzynarodowe społeczności specjalistów.

Krzysztof Fortuna - Migra Sp. z o.o.

Nauczyciel dyplomowany z 24-letnim stażem, na co dzień pracuje w Szkole Podstawowej w Starym Jarosławiu w malowniczo położonej Gminie Darłowo. Absolwent Politechniki Warszawskiej o kierunku „Modelowanie i drukowanie 3D”, Politechniki Koszalińskiej o specjalności „Inżynierskie Zastosowania Komputerów” oraz Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Pomysłodawca i organizator Ogólnopolskiej Konferencji Edukacyjnej dla uczniów „Noc Systemożerców” oraz Powiatowego Konkursu Wiedzy Informatycznej „Informatyka dla każdego Europejczyka”. Certyfikowany trener i wdrożeniowiec rozwiązania „Librus Synergia” oraz prelegent na ogólnopolskich konferencjach „Nowoczesny Dyrektor”. Twórca szkolnego „Centrum Edukacji Medialnej i Nowych Technologii” z kinem z prawdziwego zdarzenia, studiem filmowym i jedyną w Polsce tak wyposażoną, pracownią druku 3D, która funkcjonuje w szkole już od 6 lat. Ukończył także Warszawską Szkołę Filmową, jest Liderem ogólnopolskiego programu Filmoteka Szkolna, a na gali 40. FPFF w Gdyni otrzymał prestiżową nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Honorowy Laureat LISTY 100 osób, które w znaczący sposób przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych w naszym kraju. W roku szkolnym 2022/2023, przeszkolił ponad 4000 nauczycieli z całej Polski w kilkudziesięciu miastach i zrealizował kilkadziesiąt wdrożeń technologii druku 3D. Prywatnie motocyklista samotnie podróżujący po Świecie.

Łukasz Gierek - Ei System

mgr Łukasz Gierek
Wykładowca akademicki na Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu. Wykładowca akademicki na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Wyróżniony i zaliczony do grona 100 osób, które w wybitny sposób przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce w 2019 oraz 2021 r. przez kapitułę ekspertów oraz praktyków skupionych wokół Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce. Uczestnik, trener i prelegent na międzynarodowych konferencjach dla nauczycieli (m.in. Toronto, Singapur, Ateny, Helsinki, Wiedeń, Sarajewo). Z zakresu szeroko pojętej edukacji w przestrzeni cyfrowej współpracował i pracował dla: Acer Polska, Dell Polska, Microsoft Polska, Microsoft Worldwide, Wacom Polska, Ambasada USA w Polsce. Z zakresu szeroko pojętej edukacji w zakresie cyberbezpieczeństwa współpracował i pracował dla: Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu, Miejska Komenda Policji, Sąd Rejonowy w Radomiu, Ambasada USA w Polsce.

Dzięki marce Banach 3D Twoja szkoła zostanie zauważona i ceniona, przez rodziców i instytucje lokalne.

Karina Gładecka - Aktin Sp. z o.o.

Kierownik Działu Handlowego
Jest osobą z długoletnim doświadczeniem w branży edukacyjnej. Od lat skrupulatnie obserwuje rynek i wprowadza nowoczesne technologie do polskich szkół. Jej pasją jest wdrażanie innowacyjnych rozwiązań, które kształtują kompetencje proinnowacyjne wśród uczniów. Jej niezwykła umiejętność słuchania pozwala na dokładne zrozumienie potrzeb szkół i dopasowanie oferty wyposażenia idealnie pod ich wymagania. Jednym z głównych obszarów jej zainteresowań jest wykorzystywanie i łączenie nowoczesnych technologii takich jak robotyka, wirtualna rzeczywistość oraz druk 3D w trakcie zajęć. Podczas swoich wystąpień pokazuje, jak efektywnie korzystać z tych narzędzi i jak integrować je w procesie nauczania. Jej misją jest wspieranie nauczycieli i szkół w doskonaleniu metod nauczania poprzez wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań do zajęć.

Krzysztof Grabowski - IT EDU

Od 3 lat związany z Autorską Szkołą Podstawową NAVIGO Wrocław, gdzie wdraża technologię Apple, zarówno sprzęt jak i oprogramowanie. Prowadzi warsztaty dla uczniów z programowania oraz tworzenia treści cyfrowych wykorzystując iPady, a także wspiera nauczycieli w wykorzystywaniu narzędzi ICT. Poza tym od blisko 10 lat jest trenerem kompetencji cyfrowych, prowadzi warsztaty w oparciu o standardy DIGCOMP, egzaminuje w standardzie ECCC. W swojej pracy zajmuje się wspieraniem organizacji w rozwoju kompetencji cyfrowych pracowników. Współpracuje z wieloma organizacjami z sektora B2B oraz EDU. Współprowadzi we Wrocławiu Stowarzyszenie „TuRazem”, które wspiera aktywizację społeczną oraz edukację cyfrową wśród dorosłych oraz dzieci. W czasie wolnym tworzy poradniki dla nauczycieli na kanele Akademia Cyfrowego Nauczyciela na YouTube.

Michał Tycjan Grześlak - Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie

Nauczyciel konsultant w OEIiZK. Entuzjasta nowych technologii, trzykrotnie wyróżniony wpisem na Listę 100 SPRUC za działalność na rzecz rozwijania umiejętności cyfrowych w Polsce (2017, 2020 i 2021). Twórca Facebookowej grupy wsparcia dla nauczycieli „Szkoła z Office 365”. Prowadzi szkolenia, warsztaty oraz konsultacje dla szkolnych administratorów, nauczycieli oraz kadry kierowniczej, których tematyką jest wykorzystanie usług chmurowych i nowych technologii w edukacji. Współautor podręcznika dla uczestników szkoleń z Office 365 oraz scenariusza szkoleń dla trenerów z wykorzystania usługi Microsoft Office 365 dla edukacji. Autor wielu publikacji w kwartalnikach edukacyjnych „Meritum” i „W cyfrowej szkole”. Od wielu lat jeden z organizatorów konferencji edukacyjnej „Majowe Mrozy w Warszawie”. Współorganizator cyklu specjalistycznych konferencji „Bezpieczeństwo informacyjne w szkole i placówce oświatowej”. Pracował jako nauczyciel zajęć komputerowych oraz informatyki w szkole podstawowej, gimnazjum i liceum. Miał wystąpienia i prowadził warsztaty dotyczące bezpieczeństwa i ochrony danych osobowych. Współtworzył dwumiesięcznik oświatowy „Uczę Nowocześnie”. Posiada tytuły: Microsoft Innovative Educator Fellow, Microsoft Innovative Educator Master Trainer, Microsoft Innovative Educator Expert.

Bartłomiej Jamka - MWS

Z wykształcenia pedagog ze specjalnością resocjalizacja. Łączy zainteresowania i wiedzę na temat nowoczesnych technologii multimedialnych w edukacji i biznesie z kompleksowym wsparciem klientów w doborze rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb.

Bogusława Juchełka - Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie

Nauczyciel konsultant w OEIiZK oraz nauczycielka biologii, przyrody i wdż. Od blisko dwudziestu lat związana z edukacją nieformalną w zakresie edukacji przyrodniczej i edukacji z zakresu nauk przyrodniczych i ścisłych. W pracy z uczniami stawia na kreatywność, zaangażowanie i aktywność uczestników zajęć.

Adam Jurkiewicz - Sekcja Informatyki Szkolnej przy PTI

Adam Jurkiewicz – haker edukacji, członek nieformalnej grupy SuperbelfrzyRP. Absolwent kursów Massachusetts Institute of Technology, Google IT Automation with Python oraz IBM Professional Data Science z języka programowania Python. Aktualnie nauczyciel informatyki w 78 Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie. Autor książki „Python 3. Projekty dla początkujących i pasjonatów” wydanej przez Helion Edukacja. Laureat II miejsca konkursu na Najlepszą Polską Książkę Informatyczną 2022 organizowanego przez Polskie Towarzystwo Informatyczne. Autor kursów języka Python dla projektu OSE IT-Szkoła – w zakresie szkoły podstawowej i szkoły ponadpodstawowej. Współautor treści z języka Python w projekcie E-Podręczniki do kształcenia ogólnego dla klas ponadgimnazjalnych. Współautor książki “Koduj w Pythonie – tworzymy grę przygodową” oraz publikacji “ENIGMA – Poznaj zagadkę Enigmy, tworząc grę przygodową w Pythonie” Twórca i prowadzący portal https://python.szkola.pl – zajmuje się tam wsparciem dla nauczycieli informatyki i oswajaniem Pythona w szkołach. Pisze scenariusze lekcji, darmowe oprogramowanie, inspiracje i kursy dla początkujących. Zdobywca wyróżnienia Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych Polsce w latach 2017, 2020 2021, członek Polskiego Towarzystwa Informatycznego, ekspert sektorowej rady ds. kompetencji Informatyka. Trener języka programowania Python, robotyki, mechatroniki, technologii komputerowych ze szczególnym uwzględnieniem otwartych zasobów edukacyjnych oraz oprogramowania OpenSource.

Justyna Kamińska - Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie

Nauczyciel konsultant w OEIiZK. Chemik z zawodu i pasji. Prowadzi szkolenia, warsztaty i konsultacje dla nauczycieli chemii różnych typów szkół. Wieloletni redaktor merytoryczny chemii w wydawnictwie edukacyjnym. Zaangażowana w wykorzystanie nowoczesnych narzędzi i pomocy edukacyjnych w nauczaniu.

Jacek Kawałek - Zespół Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu

Nauczyciel informatyki w ZS Nr 1 im H. Sienkiewicza w Kołobrzegu. Ukończył Nauczanie Techniki i Informatyki na WSInż. w Koszalinie (obecnie Politechnika Koszalińska), oraz Grafikę Komputerową na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Jest twórcą projektu KOŁOBRZEG 3D, mającego na celu pokazanie historii miasta, przy pomocy nowoczesnej technologii 3D. W realizacji projektów 3D współpracuje z POLITECHNIKĄ KOSZALIŃSKĄ. Współorganizator szkolnej telewizji SIENKIEWICZ TV. Organizator konferencji OD BECIKA KAŻDY KLIKA. Twórca programu studiów ZASTOSOWANIE NOWOCZESNEJ TECHNOLOGI 3D W EDUKACJI na Uniwersytecie Pomorskim w Słupsku.

Grażyna Koba - Migra Sp. z o.o.

Autorka ponad 100 publikacji z dziedziny edukacji informatycznej, w tym ponad 40 podręczników do przedmiotów informatycznych nauczanych na wszystkich etapach edukacyjnych (od pierwszej klasy szkoły podstawowej do ostatniej klasy szkoły ponadpodstawowej). Prawie 25 lat jej podręczniki cieszą się dużym uznaniem wśród nauczycieli i uczniów w całej Polsce. Pierwszy podręcznik (wydany w 1999 roku) napisała dla uczniów gimnazjum, nowopowstałej wówczas szkoły pt. „Informatyka podstawowe tematy. Nie tylko dla gimnazjum”. Z wykształcenia jest informatykiem (ukończyła Wydział Informatyki i Zarządzania na Politechnice Wrocławskiej). Wiele lat pracowała w szkole jako nauczyciel informatyki. Utworzyła, jedną z pierwszych w Polsce, autorskich klas informatycznych. Jej uczniowie zajmowali wysokie miejsca w olimpiadach krajowych i międzynarodowych. Była doradcą metodycznym i konsultantem informatyki. Uczestniczyła w pracach zespołów doradczych MEN w zakresie edukacji informatycznej. Za twórcze inicjatywy i aktywny udział w rozwoju edukacji informatycznej w Polsce otrzymała nagrodę Towarzystwa Szkół Twórczych oraz Srebrny Krzyż Zasługi przyznany przez Prezydenta RP. W 2018 roku została wyróżniona przez Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych i zaliczona do grona stu osób, które w wyróżniający sposób przyczyniły się do podnoszenia umiejętności cyfrowych w Polsce. Lubi podróżować, przebywać nad morzem, tańczyć, czytać książki i malować.

Katarzyna Koba-Gołaszewska - Migra Sp. z o.o.

Prezes wydawnictwa Migra. Od 2015 roku wspiera nauczycieli i uczniów, zajmując się edukacją informatyczną w Polsce. Tworzyła projekt dodatkowych zajęć dla uczniów wrocławskich szkół z programowania w językach Baltie i Scratch. Absolwentka III LO we Wrocławiu oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Współautorka podręcznika „Informatyka 1-3. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres podstawowy” wydanego przez wydawnictwo Migra w 2022 r. W wolnym czasie trenuje pływanie w kategorii Masters.

Anna Koludo - Agraf sp. z o.o.

Wieloletni pracownik Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego na stanowisku konsultanta ds. edukacji informatycznej. Od 1995 roku pełniła funkcję kierownika Ośrodka Nowoczesnych Technologii Informacyjnych, a od 2019 wicedyrektora ŁCDNiKP. Posiada bogate doświadczenie w organizowaniu i prowadzeniu szkoleń informatycznych oraz w opracowywaniu i zarządzaniu projektami krajowymi i międzynarodowymi. Przez 12 lat pełniła funkcję wojewódzkiego koordynatora edukacji informatycznej. Od 25 lat pełni rolę rzeczoznawcy podręczników szkolnych do kształcenia przedmiotów informatycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej, obecnie Ministerstwa Edukacji i Nauki. Jest autorką licznych artykułów i opracowań metodycznych dla potrzeb wykorzystania technologii informacyjnej w dydaktyce. Brała udział w opracowaniu e-podręcznika do zajęć komputerowych i informatyki. Jest edukatorem firmy Microsoft (Microsoft Innovative Educator Expert oraz Microsoft Innovative Educator Fellow).

Jarosław Koludo - Agraf sp. z o.o.

Absolwent Politechniki Poznańskiej, specjalność automatyka i metrologia oraz Politechniki Łódzkiej - informatyka. Jest doświadczonym wieloletnim nauczycielem przedmiotów elektronicznych i informatycznych, wykładowcą na uczelni, konstruktorem urządzeń elektronicznych analogowych i cyfrowych, współautorem epodręcznika z informatyki. Posiada bogate doświadczenie w organizowaniu i prowadzeniu szkoleń doskonalących umiejętności informatyczne nauczycieli, szczególnie z zakresu sieci komputerowych, systemów operacyjnych, multimediów i nowych technologii ze szczególnym uwzględnieniem internetu rzeczy. Przez 6 lat pełnił funkcję wojewódzkiego koordynatora edukacji informatycznej. Jest edukatorem firmy Microsoft (Microsoft Innovative Educator Expert oraz Microsoft Innovative Educator Fellow). Z zamiłowania krótkofalowiec.

Ewa Kowalska - Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie

Nauczyciel konsultant w OEIiZK, nauczycielka dyplomowana z wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu fizyki w liceum zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Przez wszystkie lata pracy w zawodzie podejmująca wiele inicjatyw pomocnych w popularyzowaniu nauki i wzbudzaniu zainteresowania fizyką u młodzieży. W swojej pracy bardzo zaangażowana w nauczanie z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi i pomocy dydaktycznych.

Bartłomiej Krowiak - Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie

Nauczyciel konsultant w OEIiZK oraz informatyki w szkole podstawowej. Koordynator wielu szkolnych projektów przedmiotowych i interdyscyplinarnych. W swojej pracy łączy naukę z zabawą, wykorzystując w zadaniach elementy popkultury, dzięki którym uczniowie są w stanie szybciej przyswoić dany temat. Autor artykułów dotyczących stosowania innowacyjnych metod w pracy nauczyciela oraz prowadzący szkolenia związane między innymi z modelowaniem i drukiem 3D, projektowaniem aplikacji mobilnych, pracą ze sztuczną inteligencją.

Dariusz Michalski - P.U.H. PROKSER DARIUSZ MICHALSKI

Elektronik, Informatyk, Menadżer i szkoleniowiec. Specjalista w zakresie systemów operacyjnych i sieci komputerowych. Od lat w branży elektroniki , IT i techniki biurowej. Właściciel firm: Prokser i Copy-Print. Związany z takimi markami jak Ricoh, Clevertouch, HP, Lenovo, Sony, NEC, Samsung i XYZ. Pasjonat nowych technologii i druku 3D. Jako pierwszy wprowadzał druk 3D do szkół a obecnie jako jedyna firma na rynku edukacyjnym promuje pełno kolorową drukarkę 3D firmy XYZ

Piotr Mrokwa - Aktin Sp. z o.o.

Product Manager Aktin Fable
Człowiek kochający informatykę i nowe technologie. Pokazuje zalety wykorzystania robotyki i sztucznej inteligencji podczas zajęć w szkołach. Szerzy wizję szkoły przyszłości. Swoją pasją do robotyki i programowania zaraża nauczycieli w całej Polsce. Wierzy w to, że polscy uczniowie to młodzi innowatorzy, którym wystarczy w prosty sposób pokazać możliwości nowych technologii, aby w przyszłości zmieniali świat na lepsze. Uczestnik wielu konferencji edukacyjnych, prelegent. Prowadzi warsztaty z wykorzystania robotyki podczas zajęć w polskich szkołach.

Adam Olszar - InfoLOGIC Adam Olszar SP.J. wyłączny dystrybutor Clevertouch Technologies

Adam Olszar od 1999 roku działa w branży IT jest właścicielem firmy infoLOGIC oraz głównym dystrybutor brytyjskiej marki monitorów CLEVERTOUCH w Polsce. Projektuje, doradza i wdraża rozwiązania interaktywne oraz digital signage. Pasionat i praktyk wykorzystywania nowych technologii.

Marcin Paks - Learnetic SA

Marcin Paks, Business Development Manager w Learnetic SA. Specjalista w zakresie tworzenia i rozwoju produktów edukacyjnych. Były nauczyciel i entuzjasta wykorzystania nowoczesnej technologii w edukacji. Zaangażowany w liczne projekty edukacyjne, twórca autorskiej aktywnej metody opartej o based learning – Drama OnLine. Propagator edukacji w podejściu STEAM, nauki programowania oraz mechatroniki. W ramach systemu doskonalenia nauczycieli opartym na kompleksowym wspomaganiu szkół jako SORE, profilował doskonalenie zawodowe kilkuset nauczycieli. Twórca autorskich scenariuszy wprowadzających programowanie w nauczaniu przedmiotowym w ramach projektu Superkoderzy. Felietonista, konsultant ośrodków doskonalenia. Współorganizator grupy Superbelfrzy RP. Koordynator ICT w Śląskiej Szkole Jakości. Członek Rady Programowej Szkoła 4.0 oraz ekspert Sieci Edukacji Cyfrowej Komet@ oraz doradca Fundacji EdTechPoland.

Marcin Pawlik - Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie

Nauczyciel konsultant w OEIiZK. Autor i współautor projektów, programów i kursów blended learningowych oraz online. W swojej pracy zawodowej zajmuje się postprodukcją, montażem filmów, postprodukcją materiałów pokonferencyjnych. Prowadzi szkolenia z edycji, montażu filmu w programach Adobe Premiere, Blackmagic Design DaVinci Resolve jak i w bezpłatnych aplikacjach. Prowadzi warsztaty z nagrywania jak i montażu wideo za pomocą smartfonów, tabletów. Zajmuje się szeroko pojętymi multimediami oraz wideo marketingiem. Organizuje, oraz prowadzi streamingi, transmisje online, webinaria. Dysponuje bogatą wiedzą na temat tego jak stworzyć studio oraz jak prowadzić nagrania wykładów, konferencji. Poza pracą z filmem jest pasjonatem wykorzystywania usług chmurowych w edukacji, zarówno Microsoft 365 jak i Google Workspace. Wykorzystuje w swojej pracy podczas prowadzenia szkoleń takie narzędzia jak Microsoft Teams, Google Meet, Zoom, YouTube.

Tomasz Pęciak - Aktin Sp. z o.o.

Product Manager Aktin
Jest nie tylko fanem nowoczesnych technologii i edukacji STEAM, ale także pasjonatem eksploracji ich możliwości w praktyce. W swoim życiu prywatnym wolne chwile spędza latając dronami oraz zgłębiając tajniki świata sztucznej inteligencji. Jest przekonany, że nowoczesne technologie, takie jak robotyka, druk 3D czy wirtualna rzeczywistość, mają ogromny potencjał w kontekście edukacyjnym. Jako prelegent, przekazuje swoją wiedzę i doświadczenie innym, inspirując ich do połączenia różnych dziedzin w ramach jednych zajęć. Jego zajęcia integrują druk 3D, VR i robotykę, co pozwala uczniom na praktyczne zastosowanie nowych technologii w twórczy sposób.

Marcin Pogorzelski - Photon Education

Marcin Pogorzelski Learning & Development Manager, Photon Education Absolwent Uniwersytetu w Białymstoku na wydziale Ekonomii oraz na wydziale Pedagogiki i Psychologii. Ukończył studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej na wydziale Public Relations. W swojej pracy stara się łączyć doświadczenie zdobyte w pracy w biznesie z potrzebami obszaru edukacji dzieci i młodzieży. Blisko związany ze środowiskiem nauczycielskim w zakresie edukacji z obszaru przedsiębiorczości. W Photon Education odpowiedzialny za szkolenia oraz kontakty z Edukatorami i Użytkownikami Robota Photon.

Elżbieta Pryłowska-Nowak - Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie

Nauczyciel konsultant w OEIiZK, mentor zastosowania mediów cyfrowych w nauczaniu przedmiotów humanistycznych. Współautorka projektów lokalnych i międzynarodowych dotyczących wykorzystania cyfrowych mediów i zastosowania nowych podejść do uczenia się. Autorka publikacji, programów i materiałów edukacyjnych.

Sebastian Rorbach - Mentor Systemy Audiowizualne

Product Manager w firmie Mentor.
Opiekun produktów interaktywnych, w tym podłogi interaktywnej SmartFloor oraz monitorów marki myBoard. Aktywnie uczestniczy w procesach związanych z wprowadzeniem i rozwojem produktów na rynku krajowym i zagranicznym. Prelegent i prezenter portfolio firmy na konferencjach i wydarzeniach branżowych. Prywatnie pasjonat motoryzacji.

Maciej Roth - Corinth Polska

dystrybutor aplikacji Corinth 3D w Polsce. Jego pasją są nowe technologie, które z entuzjazmem wprowadza i propaguje wśród środowiska nauczycielskiego. Maciej wierzy, że innowacje technologiczne mają kluczowe znaczenie dla rozwoju edukacji i aktywnie dąży do tego, aby nauczyciele korzystali z najnowszych narzędzi w swojej codziennej pracy. Jego zaangażowanie i ekspertyza czynią go jednym z czołowych specjalistów w dziedzinie edtech w kraju.

Izabela Rudnicka - Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie

Nauczyciel konsultant w OEIiZK. Specjalizuje się w edukacji medialnej i filmowej, zastosowaniach mediów cyfrowych w nauczaniu różnych przedmiotów, w tym także przedmiotów humanistycznych. Współautorka projektów dotyczących wykorzystania TIK i zastosowania nowych teorii edukacji, metod uczenia się. Autorka publikacji dotyczących edukacji medialnej i cyfrowej na różnych poziomach szkoły, programów i materiałów edukacyjnych, w tym także edukacji dla bezpieczeństwa.

Artur Rudnicki - Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu

Ekspert Microsoft dla Edukacji, Nauczyciel przedmiotów informatycznych (systemy operacyjne, sieci komputerowe) w Zespole Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, od 2003 roku zastępca dyrektora. Jest organizatorem cyklu ogólnopolskich konferencji dla dyrektorów szkół i nauczycieli na temat: „Nowoczesne technologie IT w cyfrowej szkoły i administracji publicznej”. Od 2005 roku szkolny lider w programie Microsoft dla Edukacji, gdzie szkoła uzyskała tytuł Microsoft Showcase School (szkoła została włączona do grona najbardziej innowacyjnych szkół z całego świata). Zdobył tytuł Microsoft Innovative Expert Educator Fellow oraz Master Trainer. Pełni rolę egzaminatora egzaminu maturalnego z informatyki oraz egzaminu w zawodzie technik informatyk. Od czterech lat jest powoływany jako przewodniczący zespołu egzaminatorów przez OKE Warszawa do prac komisji, która sprawdza praktyczny egzamin w zawodzie technik informatyk. Jest autorem komentarzy do rozwiązań publikowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w zawodzie technik informatyk. Posiada tytuł MCP (Microsoft Certified Specialist), MOS (Microsoft Office Specialist) oraz MCE (Microsoft Certified Educator). Pracuje i rozwija serwerowe rozwiązanie dla szkół, tzw. Cloud Collection. Zainteresowania: mocna muzyka, sport (w szczególności piłka ręczna), nowe technologie.

Jakub Rzadkiewicz - Librus

Z wykształcenia psycholog-trener, absolwent studiów MBA na Akademii Leona Koźmińskiego. Doświadczenie zawodowe zdobywał, organizując eventy i szkolenia dla największych polskich firm. Od 2010 r. wspomaga edukację w zakresie nowoczesnych rozwiązań IT oraz niwelowania barier komunikacyjnych i technologicznych pomiędzy nauczycielami a uczniami. Prelegent na wielu konferencjach, autor publikacji w prasie branżowej. W życiu i w pracy bardzo ceni sobie kontakt z ludźmi, od których może czerpać wiedzę i energię. Prywatnie kibic sportowy i miłośnik nowoczesnych technologii.

Agnieszka Samulska - Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie

Nauczyciel konsultant w OEIiZK Prowadzi szkolenia, warsztaty oraz konsultacje dla nauczycieli informatyki. Zajmuje się tematyką związaną z nauczaniem algorytmiki i programowania w szkole oraz metodami pracy z dziećmi i młodzieżą uzdolnioną informatycznie. Uczy informatyki na poziomie rozszerzonym w VIII LO im. Władysława IV w Warszawie.

Izabela Siewniak - Promethean

Izabela Siewniak jest belferką z pasją! Pracuje jako nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i logopeda w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Balinie oraz w Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Chrzanowie. Ukończyła studia wyższe magisterskie na kierunku Filologia Rosyjska na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, następnie Pedagogikę Przedszkolną i Wczesnoszkolną w Gliwickiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości oraz Logopedię na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Ukończyła również Pedagogikę specjalną - edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością słuchową (surdopedagogika). Jest nauczycielem z pasją. Uwielbia pracę z dziećmi oraz jazdę rowerem. Prywatnie jest mamą trójki dzieci. Lubi wyzwania i zawsze szuka pozytywów. Uwielbia nowoczesne technologie i zaraża tym swoich uczniów i współpracowników. W czasie pandemii stworzyła mnóstwo interaktywnych prezentacji, kart pracy, audiobooków i obrazów, co zaowocowało stworzeniem strony na Facebooku: https://www.facebook.com/genialna.naczycielka, którą obserwuje obecnie blisko 4 000 obserwujących. Można tam znaleźć mnóstwo inspiracji do prowadzenia ciekawych zajęć również wykorzystaniem technologii dotykowej firmy Promethean.

Maciej Tyran - Advisor PSA

Dyrektor ds rozwoju rynku edukacyjnego w Advisor Sp. z o.o., odpowiedzialny za projekt Szkoła w Chmurze. Poprzednio związany z Ei System, współzałożyciel wydawnictwa edukacyjnego. Od 25 lat pracuje na rynku edukacyjnym, z tego 17 lat dla grupy wydawniczej PWN. Prekursor rozwiązań internetowych dla edukacji. „Choć od wielu lat wdrażałem nowe pomoce dydaktyczne, to dopiero jako trener zrozumiałem lepiej środowisko edukacyjne. Dużo się uczę, pracując wśród nauczycieli i dyrektorów szkół”

Mariusz Utkowski - Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu

Nauczyciel przedmiotów informatycznych w Zespole Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, specjalizujący się tworzeniu grafiki rastrowej i wektorowej. Jego umiejętności praktyczne w dziedzinie grafiki są wykorzystywane przez wiele firm, co doskonale ilustruje profesjonalizm tego nauczyciela. Współpracuje z renomowaną firmą Wacom i korzysta na co dzień z tabletów graficznych, co umożliwia mu tworzenie niesamowitych projektów. Jest członkiem grona Microsoft Innovative Educator Expert (MIEE), co pozwala na aktywne wdrażanie najnowszych technologii IT w procesie nauczania. Fascynacja nowoczesnymi technologiami przekłada się na pracę podczas lekcji, gdzie stara się kształcić uczniów zgodnie z najnowszymi trendami w branży IT. Prywatnie wielbiciel płyt winylowych i paralotniarstwa.

Janusz S. Wierzbicki - Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie

Absolwent Politechniki Warszawskiej wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych. Od 1996 roku prowadzi zajęcia (nie tylko dla nauczycieli) m.in. w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Prowadził również przedmioty Sieci i multimedia oraz Systemy operacyjne na Studium Podyplomowym Informatyki dla Nauczycieli, organizowanym przez OEIiZK wraz z Instytutem Informatyki Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Autor serii podręczników Informatyka na czasie dla szkół ponadpodstawowych wydawnictwa Nowa Era – zdobywcy I. nagrody w konkursie PTI – Informatyczna Książka Roku 2021 (cześć 1,2) oraz Informatyczna Książka Roku 2022 (część 3). Za działalność na rzecz edukacji informatycznej otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej (2007) oraz Brązowy Krzyż Zasługi (2011). Wyróżniony został również trzykrotnie (2017, 2020 i 2021) przez Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych jako jedna ze stu osób w Polsce, które w sposób szczególny, swoją aktywnością przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych.

Małgorzata Witecka - Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie

Nauczyciel konsultant w OEIiZK, nauczyciel przyrody, biologii, geografii i informatyki w szkole podstawowej. Wykorzystuje w praktyce Geograficzne Systemy Informacyjne. Przeprowadziła wiele szkoleń w formie stacjonarnej i online dla nauczycieli, w szczególności dotyczących zajęć przyrodniczych w terenie z wykorzystaniem nowoczesnych metod i technologii edukacyjnych.

Magdalena Wojewódzka - Ei System

Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 2 im. Gabriela Narutowicza w Siedlcach. Ukończyła filologię germańską oraz studia socjologiczne. Jest dumnym członkiem społeczności MIEE, posiadając prestiżowy tytuł Microsoft Innovative Educator Expert. W swojej pracy łączy pasję nauczania z nowoczesnymi technologiami, które stanowią ważne narzędzie w jej działalności dydaktyczno-wychowawczej. Poza życiem zawodowym jest zapaloną podróżniczką i miłośniczką literatury.

Wojciech Wytyk - Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli

Nauczyciel konsultant w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli, wieloletni nauczyciel informatyki i trener programowania. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli i występuje na konferencjach dotyczacych wykorzystania sztucznej inteligencji w edukacji.

Sylwester Zasoński - Mentor Systemy Audiowizualne

Nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 1 w Skarżysku-Kamiennej. Ekspert w zakresie wdrażania i wykorzystania technologii w edukacji. Członek Stowarzyszenia Mistrzowie Kodowania. Członek grupy innowacyjnych nauczycieli Superbelfrzy RP. Autor kursów Operon i materiałów edukacyjnych w zakresie programowania, robotyki i TIK. Ambasador Scientix i STEM Alliance. Microsoft Innovative Educator Expert. Autor bloga jedynkakoduje.blogspot.com.

Maria Zdziech - Grupa MAC S.A.

Manager produktu w dziale MAC Technologie należącym do Wydawnictwa MAC S.A. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (magister pedagogiki o specjalności: edukacja medialna z informatyką) oraz Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku „Pomoc psychologiczno- pedagogiczna i interwencja kryzysowa”. Od 14 lat zawodowo związana z edukacją. Posiadaczka tytułu MIEE w latach 2019-2020, 2020-2021, 2022-2023 przyznanego przez Microsoft. Członek Polskiego Towarzystwa Technologii i Mediów Edukacyjnych oraz Członek Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

Skip to content