ul. Limanowskiego 26/30, 26-600 Radom

Prelegenci

Karolina Antkowiak - Mentor Systemy Audiowizualne

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze na wydziale matematyki. Od 2000 roku na stałe związana z Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli jako nauczyciel matematyki, fizyki oraz przedmiotów zawodowych w technikum o profilu informatycznym. Autorka artykułów opublikowanych na łamach takich magazynów jak TIK w Edukacji, Dyrektor Szkoły, Dobre Praktyki oraz Biblioteka Publiczna, testerka sprzętu i oprogramowania. Uczestniczka jak i prowadząca warsztaty w projektach oraz na konferencjach na terenie całego kraju. Występowała na najważniejszych konferencjach dla nauczycieli i dyrektorów w całej Polsce m.in.: Kongres TIK w Edukacji, Ogólnopolskie Zloty Innowacyjnych Nauczycieli i Dyrektorów, Lepsza Edukacja, Majowe Mrozy w Warszawie, Konferencja Administratorów Szkolnych Sieci Komputerowych. Od września 2017 roku posiadająca tytuł Microsoft Innovative Educator Ekspert nadawany przez firmę Microsoft najbardziej innowacyjnym nauczycielom na świecie. W marcu 2018 roku na zaproszenie Microsoft brała udział w międzynarodowej konferencji E2 Education Exchange w Singapurze. Trenerka i edukatorka, pasjonatka nowych technologii i programowania. Członkini grupy SuperBelfrzy RP. Autorka fanpage i blogu PANI Informatyk. Jej największym zainteresowaniem oprócz nowych technologii w edukacji jest druk 3D.

Piotr Bettin - Konica Minolta Business Solution Polska Sp. z o.o.

Jarosław Biszczuk - Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie

Nauczyciel konsultant w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie w Edukacji Informatycznej i Kształcenia na Odległość. Nauczyciel informatyki i fizyki w LO. W latach 2008-13 współorganizator, juror i autor większości zadań w ogólnopolskim konkursie "Skarabeusz" skierowanym do uczniów liceów. W latach 2004-2005 członek zespołu programistów przygotowującego polską dystrybucję systemu operacyjnego GNU/Linux - Aurox. Zainteresowania na pograniczu fizyki, elektroniki i informatyki.

Jakub Buczek - Librus spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.

Doradca, trener, szkoleniowiec od wielu lat związany z branżą edukacyjną. Doświadczenie zdobywał w polskich i zagranicznych firmach, wykładał na licznych konferencjach branżowych, uniwersytetach oraz szkolił w setkach placówek edukacyjnych. Od ponad 7 lat związany z Librusem. Codziennie doradza szkołom jaka ścieżkę wybrać w drodze do zmian i nowoczesności, aktywnie prowadząc proces wdrożeniowo-szkoleniowy i consultingowy. Może pochwalić się bardzo dużą liczbą zadowolonych szkół, w których od podstaw wprowadzał elektroniczną dokumentację przebiegu nauczania (tzw. dzienniki elektroniczne), pomysły na sprawna pracę dydaktyczno-multimedialną (m.in. e-Tablice, platformy e-learningowe), projekty wspierające w procesie indywidualizacji nauczania - indywidualni.pl, moduły do nadzoru pedagogicznego, układania planu lekcji, obsługi sekretariatu szkolnego, biblioteki i inne nowoczesne systemy. Osobiście fan wszelkich rozwiązań ułatwiających zarówno pracę, naukę, jak i życie codzienne. W wolnych chwilach kibic sportów motorowych.

Bożena Czapla - Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu

Bożena Czapla uczy języka angielskiego w Zespole Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu. Jest absolwentką Wydziału Neofilologii na Uniwersytecie Warszawskim. Od lat uczestniczy w projektach unijnych i wymianach międzynarodowych. Zdobywała doświadczenie na metodycznych szkoleniach zagranicznych. W pracy angażuje się w przedsięwzięcia związane z nauczaniem języka z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Lubi podróżować i czytać.

Marcin Czerwonka - Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu

Nauczyciel przedmiotów informatycznych (systemy operacyjne, sieci komputerowe) w Zespole Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu. Współorganizator ogólnopolskich konferencji dla nauczycieli: „Nowoczesne technologie IT w cyfrowej szkoły i administracji publicznej”. Zdobywca tytułu Microsoft Innovative Expert Educator. Autor podręczników do nauki w zawodzie technik informatyk z kwalifikacji INF.02. Zdobywca tytułów MOS (Microsoft Office Specialist) oraz MTA (Microsoft Technology Associate). Zainteresowania: muzyka, sport (w szczególności pływanie i rower), pasjonat nowoczesnych technologii w życiu codziennym jak i w nauczaniu w szkole.„

Renata Dankowska - PROGRA Sp. z o.o.

Prezes Zarządu PROGRA Sp. z o.o., doradca zawodowy m.in. w w projekcie „Gdańsk Miastem Zawodowców”.

Od 22 lat pracuje w dziedzinie poradnictwa zawodowego współpracując ze szkołami, Akademickimi Biurami Karier, urzędami pracy, jednostkami OHP, poradniami psychologiczno-pedagogicznymi. Koordynotor i opiekun merytoryczny wielu projektów z dziedziny poradnictwa zawodowego.

Robert Gawroński - TP-Link Polska

Z TP-Link związany od 2012 roku, obecnie odpowiada za strategię sprzedaży rozwiązań biznesowych. Posiada szeroką wiedzę o sieciach i stosowanych w nich urządzeniach, przez lata pracował jako inżynier wsparcia przedsprzedażowego.

Łukasz Gierek - Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu

Nauczyciel przedmiotów informatycznych w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu.

MIEExpert (Microsoft Innovative Educator Expert), MIEFellow (Microsoft Innovative Educator Fellow), Skype Master Teacher Uczestnik, trener i prelegent na międzynarodowych konferencjach dla nauczycieli : Toronto, Singapur, Ateny, Wiedeń, Sarajewo, Helsinki, Aanekoski Nie jest satysfakcjonujące uczenie technologii dla samego jej poznania. Jak ją wykorzystać w życiu, aby ułatwić sobie codzienne obowiązki? Od wielu lat pracuje wspólnie z młodzieżą nad sposobami wykorzystania najnowszych gadżetów. Szybkość zmieniającej się technologii zmusza do ciągłego wyścigu. Jak zostać w nim zwycięzcą? Cały czas staram się odnaleźć odpowiedź na to pytanie. Z zamiłowania kreator serwisów internetowych i aplikacji bazodanowych. Reklama, grafika, kodowanie. Lubię to! Prywatnie zaangażowany futbolista i niezmordowany kibic. Uwielbiam spotykać się z ciekawymi ludźmi.

Michał Tycjan Grześlak - Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie

Nauczyciel konsultant w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Entuzjasta nowych technologii, wyróżniony wpisem na Listę 100 SPRUC za działalność na rzecz rozwijania umiejętności cyfrowych w Polsce. Posiada tytuły: Microsoft Innovative Educator Fellow, Microsoft Innovative Educator Master Trainer. Prowadzi szkolenia, warsztaty oraz konsultacje dla administratorów szkolnych pracowni komputerowych, nauczycieli oraz kadry kierowniczej, których tematyką jest wykorzystanie usługi Microsoft Office 365 i nowych technologii w edukacji. Szkoli z podstaw programowania nauczycieli w projekcie Warszawa Programuje. Bierze udział jako wykładowca w projekcie UODO i OEIIZK „TWOJE DANE - TWOJA SPRAWA”. Jeden z moderatorów debat podczas Forum Rozwoju Mazowsza. W swojej codziennej pracy wykorzystuje rozwiązania firmy Microsoft, takie jak Office 365 czy rozwiązania serwerowe. Jeden z autorów scenariusza szkoleń dla trenerów z wykorzystania usługi Microsoft Office 365 dla edukacji Autor artykułów w kwartalnikach edukacyjnych „Meritum” i „W cyfrowej szkole”. Od wielu lat jest współorganizatorem konferencji edukacyjnej „Majowe Mrozy w Warszawie”. Uczestniczył w specjalistycznych konferencjach „Bezpieczeństwo informacyjne w szkole i placówce oświatowej" jako prowadzący i wykładowca. Prowadził zajęcia w ramach Akademii Profesjonalnego Nauczyciela. Instruktor Akademii Cisco oraz trener projektu „Intel-Teach to the Futture”. Od 1997 r. pracował jako nauczyciel zajęć komputerowych oraz informatyki w szkole podstawowej, gimnazjum oraz liceum. Był egzaminatorem ECDL. Miał wystąpienia i prowadził warsztaty dotyczące bezpieczeństwa i ochrony danych osobowych podczas wielu konferencji na terenie kraju. Uczestniczył jako trener w szkoleniach trenerów i nauczycieli w projekcie „Mistrzowie Kodowania”. Współtworzył dwumiesięcznik oświatowy „Uczę Nowocześnie”. Współorganizował konkurs oraz forum Innowacyjnych Nauczycieli Microsoft.

Anna Grzybowska - Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie

Nauczyciel konsultant w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Nauczycielka geografii i przyrody, uczestniczka wielu projektów międzynarodowych, kieruje pracami Pracowni Przedmiotów Przyrodniczych, edukatorka i trenerka na kursach dla nauczycieli. Jest autorką program nauczania geografii dla szkół ponadgimnazjalnych, multibooka do nauczania geografii oraz zestawu zadań dla uczniów. Autorka obudowy dydaktycznej projektu „Dobry klimat dla morza”, współautorka Poradnika metodycznego dla klasy 5 wydawnictwa Nowa Era. Geografka z wykształcenia i zamiłowania.

Artur Hejna - WACOM

Pochodzący z Kani, malutkiej miejscowości w Wielkopolsce rysownik, warsztatowiec, prelegent, nauczyciel i pedagog twórczości. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie i kaliskiego Wydziału Artystycznego Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu. Pracuje w szkołach podstawowych dziewięć lat, obecnie piąty rok w Szkole Podstawowej nr 3 i m. A. Mickiewicza w Szamotułach. Jako nauczyciel plastyki. Jako stały współpracownik Poznańskiej Biblioteki Uniwersyteckiej i Czytelni Nova, aktywnie włącza się w realizację publikacji komiksowych, warsztatów czy prelekcji, podczas cyklicznych imprez związanych z komiksem i fantastyką, jak Comics Wars, czy Pyrkon. Współpracownik poznańskiego ODN i innych instytucji edukacji i kultury. Od wielu lat prowadzi cykliczne warsztaty twórcze m. in.: z rysunku fantasy, digital paintingu, concept artu, ilustracji czy rysunku komiksowego. Pracuje zarówno cyfrowo jak i tradycyjnie, łącząc twórczość własną z edukacją dzieci, młodzieży i dorosłych.

Wojciech Jałmużna - Portal multimediawszkole.pl

Ekonomista. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 5 lat łączy nabytą wiedzę z pasją z zakresu nowych technologii zajmując się szkoleniami dla przedstawicieli sektora edukacyjnego i biznesowego. Aktywnie uczestniczy w konferencjach. Doradza i zaraża swoją fascynacją światem najnowszych rozwiązań technologicznych podnoszących efektywność nauczania. Pomaga w wyborze programów pozwalających sfinansować zakupy pomocy dydaktycznych. Prywatnie miłośnik sportu, z olbrzymią wiedzą na temat kolejnictwa.

Grzegorz Jankowski - Helion SA

Kierownik Projektu Helion Edukacja.

Studiował na Politechnice Poznańskiej Ochronę Środowiska oraz na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu Geografię. W Helionie pracuje od 2002 roku. Od 2005 jest odpowiedzialny za koordynację działań związanych segmentem edukacyjnym wydawnictwa. Prywatnie lubi improwizacje gitarowe, fotografię i turystykę górską.

Adam Jurkiewicz - ABIX Edukacja

Haker edukacji, członek nieformalnej grupy SuperbelfrzyRP. Absolwent kursów Massachusetts Institute of Technology z języka programowania Python.

Zdobywca wyróżnienia Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych Polsce, trener języka programowania Python, robotyki, mechatroniki, technologii komputerowych ze szczególnym uwzględnieniem otwartych zasobów edukacyjnych oraz oprogramowania OpenSource. Programista, administrator systemów UNIX/Linux, twórca remiksu edukacyjnego FREE_Desktop - remiksu systemu operacyjnego dla wolnych ludzi, legalnego i darmowego dla wszystkich - dostępnego na stronie http://free-desktop.pl . Twórca i prowadzący portal https://python.szkola.pl - zajmuje się tam wsparciem dla nauczycieli informatyki i oswajaniem Pythona w szkołach.Twórca portalu http://robotyka.cyfrowaszkola.waw.pl - środowiska do sterowania robotami na ekranie w oparciu o projekt Open Source Reeborg - Blockly i Python. Twórca portalu http://robotgame.edu.pl - platformy do współzawodnictwa wśród uczniów, w oparciu o RGKit (OpenSource) - bibliotekę walk robotów w Pythonie.

Jarosław Juszkiewicz - Polskie Radio Katowice

Polski dziennikarz radiowy i lektor.

Od 1991 roku dziennikarz Polskiego Radia Katowice. W latach 1992-1998 współpracownik Sekcji Polskiej BBC. Autor radiowych audycji dokumentalnych i edukacyjnych, ściśle współpracujący z Planetarium Śląskim im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie. Od listopada 2007 do października 2008 roku doradca Wicemarszałek Senatu RP Krystyny Bochenek. W latach 2006-2017 wykładowca na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego oraz Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Właściciel studia lektorskiego Polish Voices, polski głos nawigacji Google Maps.
Najważniejsze audycje: Podbój kosmosu – nauka czy polityka?, 13 brudnych wojen XX wieku, Portrety XX wieku, Ich pięć minut w historii, Czas zatrzymany dźwiękiem, Słoneczna Republika, Oszukać Śmierć, 14 Kroków do Internetu, Stadion Śląski – Potęga Emocji, Wspomnienia z Przyszłości, „Nasza w tym głowa”,
Audycje cykliczne: WWW – Wirtualny Wtorkowy Wieczór, Nauka na UKF-ie, Alicja w Krainie Garów, Zaspany trębacz, Lubię to!, Reportaże, Psy II*, Odyseja kosmiczna 2018, Mamy Cię!, Uznany za niewinnego, Tu mówił Londyn, Seanse w Planetarium Śląskim, Wyścig na Księżyc – marzenia i polityka, Czy jest tam kto?, Kosmiczne Głazy, Kometa nad Szwajcarską Doliną, Heweliusz i Ja, Gwiazda Betlejemska, Podróż Małego Księcia, Szepty Kosmosu, Światy Niemożliwe, Gwiazdy dla opornych – gdy nie było GPS, Z wizytą u Pana Twardowskiego, Wokół Księżyca, Przy ulicy Astronomów.

Justyna Kamińska - Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie

Nauczyciel konsultant w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie w Pracowni Przedmiotów Przyrodniczych. Chemik z zawodu i z pasji. Prowadzi szkolenia, warsztaty i konsultacje dla nauczycieli chemii różnych typów szkół. Wieloletni redaktor merytoryczny chemii w wydawnictwie edukacyjnym. Zaangażowana w wykorzystanie nowoczesnych narzędzi i pomocy edukacyjnych w nauczaniu.

Jacek Kawałek - Stowarzyszenie SAPERE AUDE

Nauczyciel informatyki  w Zespole Szkół Nr 1 im H. Sienkiewicza w Kołobrzegu. Z zawodu elektryk. Dwu letnia służba wojskowa w Bałtyckiej Brygadzie Wojsk Ochrony Pogranicza w Koszalinie. Ukończył WSInż w Koszalinie na kierunku Technika i Informatyka na Wydziale Mechanicznym, oraz Grafikę Komputerową na Politechnice Warszawskiej na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych. W zawodzie nauczyciela od 1992 roku. Jest twórcą projektu KOŁOBRZEG 3D mającego na celu zainteresowanie uczniów i mieszkańców Kołobrzegu historią  miasta, które praktycznie całkowicie zniszczyły wojny. W projekcie  technologia 3D wykorzystywana jest zarówno do modelowania, druku 3D i animacji. Jest współtwórcą szkolnej telewizji SIENKIEWICZ TV, prezes Stowarzyszenia SAPERE AUDE działajacego na rzecz młodzieży. Lubi tańczyć.

Grażyna Koba - Migra Sp. z o.o.

Autorka ponad 90 publikacji z dziedziny edukacji informatycznej, w tym ponad 35 podręczników do przedmiotów informatycznych nauczanych na wszystkich etapach edukacyjnych (od pierwszej klasy szkoły podstawowej do ostatniej klasy szkoły ponadgimnazjalnej i ponadpodstawowej). Od 1999 roku jej podręczniki cieszą się dużym uznaniem wśród nauczycieli i uczniów w całej Polsce. W tym roku mija właśnie 20 lat od wydania jej pierwszego podręcznika („Informatyka podstawowe tematy. Nie tylko dla gimnazjum” – podręcznika dla uczniów gimnazjum, nowopowstałej wówczas szkoły). Z wykształcenia jest informatykiem (ukończyła Wydział Informatyki i Zarządzania na Politechnice Wrocławskiej). Wiele lat pracowała w szkole jako nauczyciel informatyki. Utworzyła, jedną z pierwszych w Polsce, autorskich klas informatycznych. Jej uczniowie zajmowali wysokie miejsca w olimpiadach krajowych i międzynarodowych. Była doradcą metodycznym i konsultantem informatyki. Uczestniczyła w pracach zespołów doradczych MEN w zakresie edukacji informatycznej. Za twórcze inicjatywy i aktywny udział w rozwoju edukacji informatycznej w Polsce otrzymała nagrodę Towarzystwa Szkół Twórczych oraz Srebrny Krzyż Zasługi przyznany przez Prezydenta RP. W 2018 roku została wyróżniona przez Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych i zaliczona do grona stu osób, które w wyróżniający sposób przyczyniły się do podnoszenia umiejętności cyfrowych w Polsce. Lubi podróżować, przebywać nad morzem, tańczyć, czytać książki i malować.

Michał Kosiciarz - TP-Link Polska

W TP-Link od 2015, obecnie zatrudniony jako Inżynier wsparcia technicznego zajmujący się urządzenia biznesowymi (SMB). Swoją wiedzę i doświadczenie związane z sieciami wykorzystuje również przy prowadzeniu szkoleń warsztatowych z zakresu konfiguracji sieci bezprzewodowych i przewodowych.

Witold Kranas - Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie

Nauczyciel konsultant w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Z wykształcenia astronom (mgr, Uniwersytet Warszawski, 1972), z zamiłowania nauczyciel. Od 1970 roku uczy w szkołach średnich, początkowo fizyki i astronomii, następnie informatyki – w LO im. St. Batorego w Warszawie, w 1 Społecznym LO na Bednarskiej (od jego powstania) oraz LXVII LO przy Wydziale Pedagogicznym UW. Jest prekursorem wprowadzania informatyki do szkół. W latach 80 stworzył jedną z pierwszych szkolnych pracowni komputerowych w Liceum im. St. Batorego w Warszawie. Zajmuje się kształceniem i doskonaleniem nauczycieli – początkowo na Wydziale Pedagogicznym UW, później w Centralnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli, wreszcie w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Od 2002 roku, delegowany przez Ministerstwo Edukacji, brał udział w pracach międzynarodowej grupy ekspertów przy Komisji Europejskiej w Brukseli, opracowującej raport na temat „Zapewnienie powszechnego dostępu do technologii informacyjnej”. Jest autorem kilku publikacji metodycznych, środków dydaktycznych oraz oprogramowania dydaktycznego i podręczników do nauczania informatyki. Programuje w języku Logo, Python i w środowiskach wizualnych: Scratch, SNAP!, AppLab, Blockly. Popularyzuje Akademię Khana i korzystanie z płytki micro:bit.

Marek Krygier - Solectric GMBH Polska sp. z o.o. sp.k.

Andrzej Kurzawa - SSWI

CEO SSWI

Absolwent Politechniki Radomskiej Wydz. Mechanika i Budowa Maszyn -Informatyka. Członek Polskiego Towarzystwa Informatycznego, certyfikowany trener biznesu Schenk Institute, akredytowany kierownik projektów: Prince2, Agile. Doświadczony menadżer zarządzający ciągłością biznesu metodologią ITIL. Prezes Stowarzyszenia „SIŁA W INNOWACJI”, organizacji mającej na celu rozwijanie i propagowanie inicjatyw, postaw i działań́ sprzyjających rozwojowi informatyki. Inżynier Kontraktu w kilkunastu zakończonych sukcesem projektach sektora zdrowie i finanse publiczne. Pomysłodawca startupu Moja Recepcja - innowacyjnej platformy łączącej usługę̨ osobistej asystentki i elektronicznego kalendarza. Entuzjasta praktycznych zastosowań́ informatyki w biznesie jak i sektorze publicznym. Prywatnie zapalony narciarz, maratończyk, triathlonista, mąż i ojciec trójki wspaniałych dzieciaków.

Dorota Ługowska - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 w Radomiu

Absolwentka Politechniki Radomskiej. Nauczyciel informatyki w Publicznej Szkole Podstawowej nr 15 w Radomiu. Zwolenniczka stosowania nowoczesnych technologii i narzędzi informatycznych w nauczaniu oraz Office 365 – wykorzystywanych na co dzień w swojej pracy. Administrator Office 365, uczestnik projektu Microsoft Innovative Expert Educator. Prowadzi szkolenia i warsztaty dla nauczycieli.

Janusz Mazur - Nowa Era Sp. z o.o.

Absolwent AGH w Krakowie, studiów podyplomowych i licznych szkoleń z grafiki i animacji komputerowej (m.in. pierwszej w Polsce Szkoły Animacji i VFX - DRIMAGINE). Założyciel firmy Brand4Edu, pasjonat grafiki, animacji i nowych technologii w dydaktyce, nauczyciel w Zespole Szkół Akademickich w Nowym Sączu oraz w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Uczy od 18 lat na każdym etapie edukcji (dzieci, młodzież, dorośli), prowadzi liczne warsztaty z grafiki komputerowej i programowania dla dzieci. Współpracuje z uczelniami, wydawnictwami i firmami szkoleniowymi.

Paweł Meisinger - Portal multimediawszkole.pl

Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Skuteczny manager z 20-letnim doświadczeniem w sprzedaży i zarządzaniu. Specjalizuje się we wprowadzaniu innowacyjnych produktów i tworzeniu kreatywnych rozwiązań na rynku edukacyjnym i biznesowym.

Dariusz Michalski - P.U.H. Prokser

Elektronik, Informatyk, pasjonat druku 3D. Menadżer i szkoleniowiec. Specjalista w zakresie systemów operacyjnych i sieci komputerowych. Od lat w branży elektroniki , IT i techniki biurowej. Właściciel firm: Prokser i Copy-Print. Związany z takimi markami jak XYZ Printing, Ricoh, VD, HP, Lenovo, Sony, NEC, Samsung i EduMatrix.

Jarosław Orczykowski - Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu

Nauczyciel przedmiotów zawodowych informatycznych (Administrowanie sieciowymi systemami operacyjnymi oraz Konfigurowanie urządzeń sieciowych) w Zespole Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu. Absolwent Politechniki Radomskiej. Instruktor Akademii Sieci CISCO, Microsoft IT Academy, trener i egaminator ECDL, administruje szkolnymi sieciami komputerowymi oraz stronami www w ZST w Radomiu. Posiada tytuł MCP (Microsoft Certified Professional), MTA (Microsoft Technology Associate), MOS (Microsoft Office Specialist) oraz MIEE.

Katarzyna Page - Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu

Katarzyna Page jest nauczycielką języka angielskiego w Zespole Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu. Studiowała na Northern Territory University i pracowała w szkole średniej w Darwin w Australii. Zaangażowana jest w prace związane ze współpracą międzynarodową. Uczestniczy w projektach unijnych, zagranicznych szkoleniach metodycznych i wymianach międzynarodowych. Na lekcjach języka angielskiego korzysta z różnorodnych innowacyjnych materiałów informatycznych. Kocha podróże, teatr i narty.

Marcin Pawlik - Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie

Nauczyciel konsultant w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Jest autorem i współautorem projektów, programów i kursów stacjonarnych, blended learningowych i online oraz nauczycielem informatyki. Ukończył Politechnikę Radomską, jest magistrem edukacji. Tworzy filmy instruktażowe, promocyjne, edukacyjne i transmisje online. Prowadzi zajęcia dotyczące wykorzystania nowych technologii w edukacji, warsztaty z edycji grafiki, warsztaty wideo i tworzenia multimedialnych materiałów edukacyjnych oraz na potrzeby platform e-learningowych. Główny obszar zainteresowań to e-learning, grafika, film i jego wykorzystanie w edukacji i promocji. Jest administratorem MS OFFICE 365 i platformy zdalnego nauczania MOODLE w szkole. Stworzył oraz prowadzi kanał OEIiZK w serwisie YouTube. Bada i promuje nowe trendy w edukacji.

Paweł Perekietka - Nowa Era Sp. z o.o.

Absolwent informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Nauczyciel informatyki, pomysłodawca konkursu KOALA (kombinatoryka, algorytmika, logika), członek SNM, popularyzator wiedzy z informatyki i matematyki dyskretnej, autor artykułów metodycznych i programów nauczania, współautor tłumaczenia zasobów Computer Science Unplugged. Autor serii Informatyka na czasie dla szkół ponadpodstawowych wydawnictwa Nowa Era.

Paweł Pławiak - CBSG Polaska

Cloud Architect & CEO, CBSG Polska

Architekt rozwiązań Cloud, MCT & MCE, wykładowca akademicki, CEO w CBSG Polska (www.cbsg.pl). Certyfikowany inżynier Microsoft. Od lipca 2009 roku regularnie nagradzany przez Microsoft tytułem Most Valuable Professional (MVP), aktualnie w kategorii Enterprise Mobility. Systematycznie uczestniczy w wielu projektach, gdzie pełni rolę architekta rozwiązań opartych o Microsoft Azure, Office 365, Intune oraz platformy serwerowe Windows i System Center. Współautor przewodników zabezpieczeń Windows dla wielu polskich oraz międzynarodowych firm i instytucji w tym Rządowego Zespołu Reagowania na Incydenty Komputerowe (www.cert.gov.pl) i Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO). Współpracuje z Microsoft w zakresie certyfikacji zawodowych. Współzałożyciel i lider Warszawskiej Grupy Użytkowników i Specjalistów Windows (www.wguisw.org). Pasjonat karawaningu.

Elżbieta Pryłowska-Nowak - Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie

Nauczyciel konsultant w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, specjalista ds. projektów europejskich. Wieloletni nauczyciel geografii i historii na wszystkich etapach edukacyjnych. Od 1995 roku prowadzi zajęcia z nauczycielami. Nauczyciel dyplomowany, edukator nowych mediów. Zajmuje się przygotowywaniem i prowadzeniem szkoleń stacjonarnych i online dla nauczycieli różnych specjalności związanych z kształtowaniem i rozwijaniem u uczniów kompetencji kluczowych. Autorka publikacji, programów i materiałów szkoleniowych, współautorka i realizatorka projektów europejskich – krajowych i międzynarodowych.

Lucyna Pyzik - On-line Education

Dr inż Lucyna Pyzik jest nauczycielem akademickim specjalizującym się w serwerowych systemach operacyjnych. Jest instruktorem linuksowym prowadzącym szkolenia certyfikacyjne. Jest właścicielem firmy On-Line Education która oferuje dedykowane pod szkolenia linuksowe platformy e-learningowe z nowoczesnymi systemami egzaminacyjnymi. Interesuje się lotnictwem. Posiada licencje szybowcowe i samolotowe. Szczególną przyjemność sprawia jej latanie akrobacyjne.

Małgorzata Rostkowska - Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie

Nauczyciel konsultant w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w warszawie. Wieloletni nauczyciel informatyki i doradca metodyczny w tym zakresie. Obecnie prowadzi szkolenia "Cyfrowy doradca i nauczyciel" oraz "WebQuest jak to łatwo powiedzieć i zrobić".

Artur Rudnicki - Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu

Wicedyrektor w Zespole Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu.

Nauczyciel przedmiotów informatycznych (systemy operacyjne, sieci komputerowe) w Zespole Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, od 2003 roku zastępca dyrektora. Jest organizatorem cyklu ogólnopolskich konferencji dla dyrektorów szkół i nauczycieli na temat: „Nowoczesne technologie IT w cyfrowej szkoły i administracji publicznej”. Od 2005 roku szkolny lider w programie Microsoft dla Edukacji, gdzie szkoła uzyskała tytuł Microsoft Showcase School (szkoła została włączona do grona najbardziej innowacyjnych szkół z całego świata). Zdobył tytuł Microsoft Innovative Expert Educator Fellow oraz Master Trainer. Pełni rolę egzaminatora egzaminu maturalnego z informatyki oraz egzaminu w zawodzie technik informatyk. Od czterech lat jest powoływany jako przewodniczący zespołu egzaminatorów przez OKE Warszawa do prac komisji, która sprawdza praktyczny egzamin w zawodzie technik informatyk. Jest autorem komentarzy do rozwiązań publikowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w zawodzie technik informatyk. Posiada tytuł MCP (Microsoft Certified Specialist), MOS (Microsoft Office Specialist) oraz MCE (Microsoft Certified Educator). Pracuje i rozwija serwerowe rozwiązanie dla szkół, tzw. Cloud Collection.
Zainteresowania: mocna muzyka, sport (w szczególności piłka ręczna), nowe technologie.

Jakub Rzadkiewicz - Librus spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.

Z wykształcenia psycholog-trener; absolwent studiów MBA na Akademii Leona Koźmińskiego. Doświadczenie zawodowe zdobywał, organizując eventy i szkolenia dla największych polskich firm. Od 2010 r. wspomaga edukację w zakresie nowoczesnych rozwiązań IT oraz niwelowania barier komunikacyjnych i technologicznych pomiędzy nauczycielami a uczniami. Prelegent na wielu konferencjach i autor publikacji w prasie branżowej. W życiu i w pracy bardzo ceni sobie kontakt z ludźmi, od których może czerpać wiedzę i energię. Prywatnie kibic sportowy i miłośnik nowoczesnych technologii.

Agnieszka Samulska - Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie

Nauczyciel konsultant w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Prowadzi szkolenia, warsztaty oraz konsultacje dla nauczycieli informatyki. Zajmuje się tematyką związaną z nauczaniem algorytmiki i programowania w szkole oraz metodami pracy z dziećmi i młodzieżą uzdolnioną informatycznie. Autorka publikacji metodycznych dotyczących nauczania informatyki. Współautorka podręczników do informatyki. Egzaminator maturalny z informatyki.

Renata Sidoruk-Sołoducha - Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie

Nauczyciel konsultant w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie w Pracowni Przedmiotów Przyrodniczych. Absolwentka Akademii Podlaskiej w Siedlcach. Nauczycielka biologii. Brała aktywny udział w międzynarodowym projekcie IT for US .Współpracowała z UNEP GRID Warszawa Polska przy międzynarodowym projekcie, którego celem było upowszechnienie zastosowań technologii informacyjnych (ICT) oraz geoinformacyjnych (GIS) w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych. Autorka wielu scenariuszy z wykorzystaniem TIK, entuzjastka wykorzystania technologii w edukacji przyrodniczej. Obecnie również Ambasador Amgen Teach przy European Schoolnet w Brukseli.

Marek Skrok - Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu

Nauczyciel w Zespole Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu.
Microsoft Innovative Educator Expert.


Zawsze przyjaźnie nastawiony i otwarty na nowe technologie. Ciekawy świata, ludzi i nowych pomysłów. Microsoft Innovative Expert Educator i nauczyciel w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu. Od 20 lat związany z edukacją młodzieży i dorosłych. Chętnie sięga po nowe rozwiązania technologiczne usprawniające proces nauczania i uczenia się. Entuzjastycznie nastawiony do łączenia technologii i czynnika ludzkiego. Wieloletni współpracownik Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli oddział w Radomiu. Od 4 lat przewodniczący zespołu egzaminatorów przy OKE w Warszawie. Prywatnie wielbiciel energicznego ruchu, najlepiej w rytmie muzyki dance.

Tomasz Sobiepan - IMAGE RECORDING SOLUTIONS Sp. z o.o.

Był nauczycielem fizyki, dyrektorem szkoły, koordynatorem ogólnopolskiego Programu KREATOR dotyczącego szkolenia nauczycieli we wprowadzaniu umiejętności kluczowych do nauczania na lekcjach przedmiotów szkolnych. Obecnie rozwija ideę codziennego stosowania doświadczeń na lekcjach przedmiotów przyrodniczych z wykorzystaniem bezprzewodowej cyfrowej technologii pomiarowej. Prowadzi wykłady, warsztaty, prelekcje i lekcje otwarte, poświęcone dydaktycznym aspektom stosowania cyfrowych pomiarów w szkole, głównie dla nauczycieli, dyrektorów szkół i przedstawicieli organów prowadzących.

Kondrat Szczepaniak - Lenovo Technology B.V. Sp. z o.o.

Absolwent WIT pracujący na stanowisku Pre-Sales Support Engineer w dziale SMB w Lenovo. Codziennie wspierający dział handlowy SMB oraz polskie dystrybucje z rozwiązań biznesowych rodziny Think.

Jacek Świątek - Learnetic S.A.

Z wykształcenia dziennikarz, publicysta i redaktor, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Na co dzień prawa ręka marketingu w firmie Learnetic SA tworzącej technologie i rozwiązania wspierające edukację. Od początku swojej kariery zawodowej związany z nowymi mediami, technologiami i nowatorskimi rozwiązaniami stosowanymi w szkolnictwie. Prywatnie wielki fan dobrego designu i zaskakującej estetyki, a także tematów związanych z nowoczesną urbanistyką.

Jakub Tomaszewski - NUADU

Razem z NUADU tworzy cyfrowe środowisko pracy dla uczniów i nauczycieli. Rozmawia o innowacjach, mediuje i rozpoznaje trendy. Wychowuje małe przedsięwzięcia by w przyszłości z powodzeniem zmieniały oblicze globalnej edukacji. Wciąż wierzy w Mistrzostwo Świata Tomasza Adamka.

Mariusz Utkowski - Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu

Nauczyciel w Zespole Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu.
Microsoft Innovative Educator Expert.


Grafika nie stanowi dla niego tajemnic. Doświadczenia prowadzone wspólnie z młodzieżą doprowadziły jego sposoby posługiwania się nowoczesnymi technologiami do perfekcji. 20 letnie doświadczenie w pracy pedagogicznej zaowocowało powstaniem wielu wspaniałych produkcji graficznych. Firmy bardzo chętnie korzystają z jego pomysłów na oprawę graficzną dla swoich przedsięwzięć. Praktyk czynnie współpracujący z różnymi firmami w dziedzinie grafiki komputerowej. Bardzo chętnie dzieli się swoją wiedzą z innymi. Przeprowadził wiele szkoleń dla dorosłych i młodzieży z zakresu połączenia nowoczesnych technologii i oprogramowania graficznego. Prywatnie wielbiciel snowboardu i paralotniarstwa.

Sebastian Wasiołka - Nowa Era Sp. z o.o.

Starszy Trener w firmie Vulcan. Absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach, założyciel europejskiej organizacji „Europa-FELS”, członek Polskiego Towarzystwa Informatycznego, ekspert Centralnej Komisji Egzaminacyjnej ds. egzaminu zawodowego, autor i recenzent ogólnopolskich zadań egzaminacyjnych, autor licznych publikacji naukowych z dziedziny informatyki i edukacji. Autor nowej podstawy programowej w zawodzie technik teleinformatyk. Ekspert Ośrodka Rozwoju Edukacji. Kierownik projektów e-learningowych, promotor edukacji interaktywnej i kształcenia zdalnego. Prowadzi liczne szkolenia dla środowiska edukacyjnego, m.in. z metodologii nauczania kodowania i programowania na różnych etapach edukacyjnych. Ponadto: Mistrz Świata w szpadzie, brązowy medalista Uniwersjady, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski. Za osiągnięcia sportowe otrzymał Nagrodę Ministra Sportu. Zainteresowania: sport, podróże, muzyka. Prywatnie: żona Barbara oraz 16-letnia córka Karolina

Janusz S. Wierzbicki - Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, Nowa Era Sp. z o.o.

OEIiZK, Autor w wydawnictwie Nowa Era

Absolwent Politechniki Warszawskiej wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych. Od 1996 roku prowadzi zajęcia (nie tylko dla nauczycieli) m.in. w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Prowadził również przedmioty Sieci i multimedia oraz Systemy operacyjne na Studium Podyplomowym Informatyki dla Nauczycieli, organizowanym przez OEIiZK wraz z Instytutem Informatyki Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Trener w programie MIE oraz specjalista programie APL. Współorganizator Ogólnopolskich Zjazdów dla Opiekunów Szkolnych Pracowni Internetowych w Mrozach, obecnie Majowych Mrozów w Warszawie – ogólnopolskiej konferencji dla nauczycieli zainteresowanych stosowaniem TIK w edukacji. Prelegent i wykładowca na wielu konferencjach i spotkaniach dotyczących wykorzystania nowych technologii w uczeniu się i nauczaniu. Współautor wielu materiałów dydaktycznych i scenariuszy zajęć – m.in. dla Opiekunów Szkolnych Pracowni Internetowych, programu Mistrzowie Kodowania, oraz elektronicznego podręcznika przygotowanego przez MEN. Współtwórca i autor magazynu EduFakty – Uczę Nowocześnie, dwumiesięcznika o zastosowaniu nowych technologii w nauczaniu, w którym pełnił rolę zastępcy redaktora naczelnego. Członek Zespołu ds. strategii przy Ministrze Edukacji Narodowej w latach 2014-1015 oraz gość stały Rady ds. Informatyzacji Edukacji, w ramach której brał m.in. udział w pracach nad nową podstawą programową nauczania informatyki. Za działalność na rzecz edukacji informatycznej otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej (2007) oraz Brązowy Krzyż Zasługi (2011). Wyróżniony został również w 2017 roku przez Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych jako jedna ze stu osób w Polsce, które w sposób szczególny, swoją aktywnością przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych. Autor serii Informatyka na czasie dla szkół ponadpodstawowych wydawnictwa Nowa Era.

Lech Wikaryjczyk - Learnetic S.A.

Lech Wikaryjczyk - dyrektor marketingu (Learnetic SA), wykładowca akademicki (PJATK). Z wykształcenia grafik, socjolog i marketingowiec. Z edukacją związany od ponad 8 lat, wcześniej był odpowiedzialny za komunikację marketingową w firmie Young Digital Planet. Zrealizował nagradzane kampanie reklamowe (m.in. "Kamera, akcja, nowoczesna edukacja", która został wybrana na najlepsza polską kampanię w social media w 2014 roku) i PR'owe (m.in. Sztorm roku dla Learnetic SA w 2018 roku). Współtworzył takie marki edukacyjne jak np. Lekcjotek@, Kosmikus, eduSensus, LaboLAB, mTalent, Dzwonek.pl czy MPP. Fascynat nowych mediów, guerilla marketingu, projektowania graficznego i niekonwencjonalnych pomysłów edukacyjnych.

Małgorzata Witecka - Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie

Nauczyciel konsultant w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie w Pracowni Przedmiotów Przyrodniczych. Nauczyciel geografii, biologii, przyrody i informatyki. Współprowadząca Warszawsko Wigierską Akademię Nauczycieli Przyrodników. Organizator wycieczek szkolnych wspieranych TIK. Specjalizuje się w wykorzystaniu aplikacji mobilnych w terenie.

Ewa Witkowska - Eduexpert sp. z o.o.

Key Accout Manager

Grzegorz Wójcik - Librus spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.

Specjalista ds. Wdrożeń i Szkoleń IT w firmie Librus. Absolwent Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Handlowej. Początkowo pracował jako Specjalista ds. Serwisu w Polskiej Telefonii Cyfrowej. Następnie swoje doświadczenia zawodowe wzbogacił pracą na stanowisku kierownika w Dziale Techniki Informatycznej w Kolporter Info S.A. Od 11 lat utrzymuje bezpośredni kontakt ze szkołami, prezentując ofertę firmy Librus. Uczestniczył w wielu szkoleniach oraz konferencjach edukacyjnych. Pracę zawodową powiązał ściśle ze swoimi zainteresowaniami, czyli wykorzystaniem technik interaktywnych i multimedialnych w szkolnictwie. Jego pasją są sporty walki, które uczą wytrwałości i uporu w osiąganiu założonego celu.

Sylwester Zasoński - Mentor Systemy Audiowizualne

Nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 1 w Skarżysku-Kamiennej. Ekspert w zakresie wdrażania i wykorzystania technologii w edukacji. Członek Stowarzyszenia Mistrzowie Kodowania. Członek grupy innowacyjnych nauczycieli Superbelfrzy RP. Autor kursów Operon i materiałów edukacyjnych w zakresie programowania, robotyki i TIK. Ambasador Scientix i STEM Alliance. Microsoft Innovative Educator Expert. Autor bloga jedynkakoduje.blogspot.com.

Maria Zdziech - Grupa MAC

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (magister pedagogiki medialnej z informatyką) oraz Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku „Pomoc psychologiczno- pedagogiczna i interwencja kryzysowa”. Od 8 lat zawodowo związana z edukacją jako pedagog szkolny i wykładowca w szkołach policealnych dla dorosłych. Prowadzi szkolenia z zakresu marketingu, psychologii i komunikacji niewerbalnej. W Grupie MAC S.A. pełni rolę specjalisty ds. produktów w dziale Mac Technologie. Posiadaczka tytułu MIE Expert 2019-2020 przyznanego przez Microsoft.

Edyta Zielińska - Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu

Nauczyciel w Zespole Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu.
Microsoft Innovative Educator Expert.

„Nauczyciel to przewodnik i lider, sternik łodzi. Jednakże energia, która tę łódź napędza, musi pochodzić od uczących się.”(T. Mackenzie).
Powyższe motto jest dla mnie wyznacznikiem do pracy z młodzieżą. W mojej 20-letniej pracy staram się być nauczycielem, który motywuje i wskazuje kierunki rozwoju . W Zespole Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu uczę przedmiotów informatycznych (przygotowanie stanowiska komputerowego do pracy, informatyka w zakresie rozszerzonym). Microsoft Innovative Educator Expert, trener i egzaminator ECDL, egzaminator egzaminów zawodowych.