ul. Limanowskiego 26/30, 26-600 Radom

Prelegenci

Marcin Bednarczyk

Na co dzień zajmuje się profilaktyką, diagnozą oraz interwencją związaną z przemocą, w tym z przemocą seksualną, podejmowaniem przez dzieci i młodzież ryzykownych zachowań seksualnych, a także cyberprzemocą oraz problemem krzywdzenia dzieci w rodzinie. Autor wielu publikacji na ten temat. Prowadzi liczne wykłady, szkolenia oraz zajęcia dla profesjonalistów, rodziców i uczniów.
Prywatnie podróżnik i kapitan jachtowy, odwiedził około 70 krajów na pięciu kontynentach, w tym wyprawy z plecakiem do Ameryki Południowej i Azji.

Karolina Buczek - BrainCore Polska

Karolina na co dzień pracuje przede wszystkim ze sportowcami wspierając ich rozwój, nie tylko sportowy, ale również emocjonalny, czy duchowy. Test BrainCore jest genialnym narzędziem, który uwidoczni Twoje mocne strony, jak i tzw. obszary do rozwoju, przez co Twój rozwój stanie się prostszy i klarowniejszy. Moim głównym celem jest to, abyś po omówieniu testu dokładnie wiedział/a, co i jak zrobić, aby szybciej i efektywniej się uczuć.

Sylwester Chojnacki - Cambium Networks

Sylwester Chojnacki - Regionalny Dyrektor Sprzedaży, Region Europy Środkowo-Wschodniej, Cambium Networks Ukończył Politechnikę Warszawską na Wydziale EiTI na kierunku Telekomunikacji, specjalizując się w szczególności w dziedzinie radiowych systemów telekomunikacyjnych (GSM, TETRA, DECT). Przez wiele lat Sylwester był blisko związany z branżą telekomunikacyjną, a w szczególności z branżą bezprzewodowych usług szerokopasmowych. W latach 1997-2004 pracował w firmie Siemens (piastując stanowiska menadżerskie w centrali firmy oraz w oddziale polskim), gdzie prowadził projekty telekomunikacyjne w Europie Środkowej i Wschodniej. Następne siedem lat (do końca 2011 r.) Zajmowało stanowisko Dyrektora Generalnego oddziału Alvarion w Polsce, aktywnie przyczyniając się do rozwoju bezprzewodowego Internetu szerokopasmowego i rozwiązań WiMAX, głównie na rynku polskim. Od 2012 r. objął nowe stanowisko Menedżera rozwiązań bezprzewodowych w Huawei w regionie Europy Środkowej i Wschodniej oraz w krajach Skandynawskich, promując innowacyjne rozwiązania bezprzewodowe (LTE) na rynku Enterprise. Jego długie i pionierskie doświadczenie w promocji nowych technologii zaowocowało szybkimi wdrożeniami LTE w Polsce i dalszym rozwojem tego rynku w tej części Europy. Sukces biznesu bezprzewodowego wypromował go do objęcia stanowiska szefa całego zespołu produktowego Enterprise w Polsce przez ponad dwa lata, a później jako dyrektora sprzedaży w sektorze energetycznym. Od lutego 2018 r. Sylwester dołączył do Cambium Networks (ex. Motorola) - amerykańskiej firmy słynącej z technologii bezprzewodowych, aby prowadzić sprzedaż nowoczesnych rozwiązań firmy w części regionu CEE (Polska, Czechy, Słowacja, Węgry, Łotwa, Litwa, Estonia i Ukraina).

Bartosz Chyś - Centrum Edukacji i Rozwoju PROGRESOWNIA

nauczyciel mianowany, informatyka, edukacja wczesnoszkolna, oligofrenopedagog, świetlica, terapeuta, wykładowca na uczelni, pasjonat nowych technologii i metod aktywizujących w nauczaniu, pomysłodawca bloga Digitalni i kreatywni, grupy facebookowej: Digitalni i kreatywni-nauczyciele z pasją, szkolny koordynator programu Aktywna tablica, ambasador "Wiosny edukacji", członek grupy Superbelfrzy RP, Microsoft Inovate Education Expert na rok szkolny 2021/2022. Wpisany na prestiżową listę 100 Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych za szczególny wkład w podnoszenie kompetencji cyfrowych nauczycieli. Laureat Nagrody Gdańsk Miasto Przedsiebiorczych w kategorii Edukacja. Koordynator trenerów i trenerek w Niepublicznej Placówki Doskonalenia Nauczycieli Centrum Edukacji i Rozwoju PROGRESOWNIA.

Renata Dankowska - PROGRA Sp. z o.o.

Współzałożycielka i Prezes Zarządu firmy PROGRA, w której od 20 lat tworzy pomoce do doradztwa zawodowego, aby wesprzeć doradców profesjonalnymi narzędziami pracy. Członek Sektorowej Rady ds. Kompetencji Sektora Komunikacji Marketingowej, członek Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych RP oraz Gdyńskiej Sieci Doradców Zawodowych. Praktyk w zakresie tworzenia nowoczesnych pomocy, programów komputerowych w dziedzinie doradztwa edukacyjno-zawodowego. Aktywny doradca zawodowy. Współpracuje ściśle jako doradca zawodowy i przedsiębiorca z Centrum Rozwoju Talentów w Gdańsku. Niepoprawna optymistka, która uwielbia ludzi.

Maciej Dębski - FUNDACJA DBAM O MÓJ Z@SIĘG

Fundator i Prezes Fundacji DBAM O MÓJ Z@SIĘG, autor/współautor publikacji na naukowych z zakresu problemów społecznych (bezdomność, przemoc w rodzinie, uzależnienia od substancji psychoaktywnych, uzależnienia behawioralne), autor/współautor dokumentów strategicznych, programów lokalnych, pomysłodawca ogólnopolskich badań z zakresu fonoholizmu i problemu cyberprzemocy zrealizowanych wśród 22.000 uczniów oraz 4.000 nauczycieli.
W roku 2016 wdrożył pierwszy w Europie eksperyment społeczny odcięcia 100 osób na 72 godziny od wszelkich urządzeń elektronicznych (telefonów komórkowych, tabletów, internetu, gier on-line playstation, telewizji), który zakończył się sukcesem badawczym.
Wykładowca w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Gdańskiego. Tata 18-letniej Idy i 8-letniego Antosia.

Dariusz Fabicki - Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie

Wieloletni współpracownik i pracownik OEIiZK. Jako doświadczona specjalista chętnie dzieli się swoimi umiejętnościami z innymi, wspierając ich w wykorzystywaniu nowoczesnymi technologii. Za swoje działania był wielokrotnie doceniany przez międzynarodowe społeczności specjalistów. Jego największym osiągnięciem zawodowym jest opracowanie i wdrożenie koncepcji przeprowadzania państwowego egzaminu zawodowego z wykorzystaniem stanowisk komputerowych. Dotychczasowe doświadczenia pozwoliły mu na szeroki rozwój, którym podzielił się w książkach, materiałach szkoleniowych i podręcznikach swojego autorstwa.

Łukasz Gierek - Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu

Nauczyciel przedmiotów informatycznych w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu.

MIEExpert (Microsoft Innovative Educator Expert), MIEFellow (Microsoft Innovative Educator Fellow), Global Learning Mentor. Uczestnik, trener i prelegent na międzynarodowych konferencjach dla nauczycieli : Toronto, Singapur, Ateny, Wiedeń, Sarajewo, Helsinki, Aanekoski Nie jest satysfakcjonujące uczenie technologii dla samego jej poznania. Jak ją wykorzystać w życiu, aby ułatwić sobie codzienne obowiązki? Od wielu lat pracuje wspólnie z młodzieżą nad sposobami wykorzystania najnowszych gadżetów. Szybkość zmieniającej się technologii zmusza do ciągłego wyścigu. Jak zostać w nim zwycięzcą? Cały czas staram się odnaleźć odpowiedź na to pytanie. Z zamiłowania kreator serwisów internetowych i aplikacji bazodanowych. Reklama, grafika, kodowanie. Lubię to! Prywatnie zaangażowany futbolista i niezmordowany kibic. Uwielbiam spotykać się z ciekawymi ludźmi.

Joanna Grubicka - Akademia Pomorska Słupsk

Dr Joanna Grubicka – doktor nauk technicznych Instytutu Badań Systemowych PAN, w Warszawie, matematyk, Aktualnie pełni obowiązki Kierownika Zakładu Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni w Instytucie Bezpieczeństwa i Zarządzania w Katedrze Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Pomorskiej w Słupsku. Członek Akademickiego Stowarzyszenia Oświatowego przy AP w Słupsku, Stowarzyszenia Nauki o Bezpieczeństwie w Siedlcach, Drohiczyńskiego Towarzystwa Naukowego oraz Polskiego Towarzystwa Komputerowego w oddziale Kujawsko – Pomorskim. Redaktor naczelny czasopisma: East Journal of Securty Studies oraz członek zespołu redakcyjnego czasopisma naukowego: Social development & Security oraz Studia nad Bezpieczeństwem. Uczestniczka w Zespole Pedagogiki Medialnej przy Komitecie Badań Pedagogicznych PAN ekspertyz dotyczących stanu pedagogiki medialnej w Polsce w świetle istniejących cyberzagrożeń jak i wyłączenie do edukacji szkolnej nowych mediów i komunikatorów społecznych. Współpracuję z Pracownią Badań Społecznych Pionu Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego NASK w Warszawie w zakresie realizacji projektów NASK PBS. Uczestniczka wielu konferencji krajowych i międzynarodowych poświęconych tematyce bezpieczeństwa z zakresu cyberbezbieczeństwa. Inicjatorka i współorganizatorka konferencji pt. Przemoc w sieci, Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni. Wyzwania i zagrożenia dla bezpieczeństwa strukturalnego i personalnego; Współczesny człowiek wobec zagrożeń w cyberprzestrzeni. Autorka wielu publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu niezawodności obiektów technicznych, rozwoju społeczeństwa informacyjnego, projektowania strategii edukacyjnych, bezpieczeństwa w sieci, usługach w sieci, współczesnej kultury rozwijającej się na fundamencie technologii cyfrowych: teorii mediów, komunikowania, kultury uczestnictwa, Internetu i mediów społecznych, zagrożenia cyberprzestrzeni. Bieżące zainteresowania naukowe ukierunkowane na problematykę bezpiecznego korzystania ze współczesnych technologii i szeroko pojętą profilaktykę cyberpatologii.

Dariusz Hankus - Grupa MAC S.A.

Specjalista ds. technologii przyrostowych i Key Account Manager w firmie CadXpert, od 7 lat związany z branżą druku 3D. Na co dzień zajmuje się konsultingiem oraz wdrażaniem technologii druku 3D w przemyśle i w edukacji. Certyfikowany specjalista systemów Stratasys i MakerBot w technologii FDM oraz Formlabs w technologii SLA/LFS.

Artur Hejna - WACOM

Zajęcia prowadzi Artur Hejna, nauczyciel plastyki w szkole podstawowej im. A. Mickiewicza nr 3 w Szamotułach, prelegent, warsztatowiec, twórca komiksowy, ilustrator. W swojej codziennej pracy wykorzystuje tablet graficzny firmy Wacom i inne narzędzia technologii wizualnej.

Paulina Jabłońska - Clevertouch Technologies

Trener Clevertouch Technologies, Microsoft Innovative Educator. Pasjonatka nowych technologii.

Bartłomiej Jamka - MWS

Z wykształcenia pedagog ze specjalnością resocjalizacja. Łączy zainteresowania i wiedzę na temat nowoczesnych technologii multimedialnych w edukacji i biznesie z kompleksowym wsparciem klientów w dobrze rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb.

Justyna Jaśkowiec - BrainCore Polska

Przez ponad 13 lat pracowała w wielkich korporacjach, gdzie była odpowiedzialna między innymi za budowanie zespołów oraz szkolenie pracowników do efektywnej pracy zespołowej. Jako trener wewnętrzny i zewnętrzny zajmowała się usprawnieniem procesu komunikacji podczas pracy z międzynarodowym klientem. Uwielbia pracować z ludźmi i przyczyniać się do ich rozwoju osobistego, dlatego jako konsultantka Braincore stara się wspierać swoich klientów w odnalezieniu najefektywniejszego sposobu nauki aby łatwiej mogli rozwijać swoje kompetencje oraz aby budowali swoje możliwości na podstawie mocnych stron.

Łukasz Jaworski - Mentor Sp. z o. o. Sp. k.

Od 13 lat pasjonat i specjalista od nowych technologii dla edukacji. „Wasze potrzeby są naszą inspiracją” to motto, które staram się realizować każdego dnia. Nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych, a każda , która pretenduje do tej rangi jest dla mnie wyzwaniem. Jeśli mój telefon milczy to znaczy, że oddaję się swojej pasji-wspinaczce wysokogórskiej.

Adam Jurkiewicz - ABIX Edukacja

Adam Jurkiewicz - haker edukacji, członek nieformalnej grupy SuperbelfrzyRP. Absolwent kursów Massachusetts Institute of Technology, Google IT Automation with Python oraz IBM Professional Data Science z języka programowania Python. Zdobywca wyróżnienia Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych Polsce w latach 2017 i 2020, trener języka programowania Python, robotyki, mechatroniki, technologii komputerowych ze szczególnym uwzględnieniem otwartych zasobów edukacyjnych oraz oprogramowania OpenSource. Autor książki „Python 3. Projekty dla początkujących i pasjonatów” wydanej przez Helion Edukacja. Współautor treści z języka Python w projekcie E-Podręczniki do kształcenia ogólnego dla klas ponadgimnazjalnych. Współautor książki "Koduj w Pythonie - tworzymy grę przygodową" oraz publikacji "ENIGMA - Poznaj zagadkę Enigmy, tworząc grę przygodową w Pythonie" wydanych przez Fundację Rozwoju Edukacji Cyfrowej. Twórca i prowadzący portal https://python.szkola.pl - zajmuje się tam wsparciem dla nauczycieli informatyki i oswajaniem Pythona w szkołach. Tworzy scenariusze lekcji, inspiracje i kursy dla początkujących. Ekspert ds informatycznych w różnych fundacjach, m.in.:

  • Fundacji Rozwoju Edukacji Cyfrowej
  • Fundacji Edukacji na Nowo
  • Fundacji INTO the future

Piotr Kaniecki - Agraf sp. z o. o.

Product Manager z kilkunastoletnim doświadczeniem. Od lat wspiera rozwój nauczycieli w zakresie cyfrowych technologii. W ramach AGRAF wyspecjalizował się w tablicach interaktywnych, cyfrowych laboratoriach i edukacyjnych robotach do nauki programowania. W oparciu o swoją wiedzę i doświadczenie poprowadzi warsztat dla beneficjentów rządowego programu Laboratoria Przyszłości.

Jacek Kawałek - Zespół Szkół Nr 1 w Kołobrzegu

Nauczyciel informatyki. Ukończył WSInż. w Koszalinie oraz Grafikę Komputerową na Politechnice Warszawskiej. Jest twórcą projektu KOŁOBRZEG 3D – kolobrzeg3d.2lo.pl, mającego na celu pokazanie historii miasta. Współorganizator szkolnej telewizji SIENKIEWICZ TV. Prezes Stowarzyszenia SAPERE AUDE działającego na rzecz młodzieży oraz organizator konferencji OD BECIKA KAŻDY KLIKA. Twórca programu studiów – ZASTOSOWANIE NOWOCZESNEJ TECHNOLOGI 3D W EDUKACJI na Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Grażyna Koba - Migra Sp. z o.o.

Grażyna Koba - Migra Sp. z o.o. Autorka ponad 100 publikacji z dziedziny edukacji informatycznej, w tym ponad 40 podręczników do przedmiotów informatycznych nauczanych na wszystkich etapach edukacyjnych (od pierwszej klasy szkoły podstawowej do ostatniej klasy szkoły ponadgimnazjalnej i ponadpodstawowej). Od ponad 20 lat jej podręczniki cieszą się dużym uznaniem wśród nauczycieli i uczniów w całej Polsce. Pierwszy podręcznik pt. „Informatyka podstawowe tematy. Nie tylko dla gimnazjum” (wydany w 1999 roku) napisała dla uczniów gimnazjum, nowopowstałej wówczas szkoły. Z wykształcenia jest informatykiem (ukończyła Wydział Informatyki i Zarządzania na Politechnice Wrocławskiej). Wiele lat pracowała w szkole jako nauczyciel informatyki. Utworzyła, jedną z pierwszych w Polsce, autorskich klas informatycznych. Jej uczniowie zajmowali wysokie miejsca w olimpiadach krajowych i międzynarodowych. Była doradcą metodycznym i konsultantem informatyki. Uczestniczyła w pracach zespołów doradczych MEN w zakresie edukacji informatycznej. Za twórcze inicjatywy i aktywny udział w rozwoju edukacji informatycznej w Polsce otrzymała nagrodę Towarzystwa Szkół Twórczych oraz Srebrny Krzyż Zasługi przyznany przez Prezydenta RP. W 2018 roku została wyróżniona przez Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych i zaliczona do grona stu osób, które w wyróżniający sposób przyczyniły się do podnoszenia umiejętności cyfrowych w Polsce. Lubi podróżować, przebywać nad morzem, tańczyć, czytać książki i malować.

Ewa Kolodziejczyk - Microsoft

Ekspertka z ponad 10 letnim doświadczeniem pracy w dziale rozwoju i szkoleń dla rynku usług edukacyjnych. Autorka i realizatorka programów szkoleniowo-rozwojowych skierowanych do oświaty, entuzjastka edukacji cyfrowej. Specjalizuje się w tematyce związanej z wdrażaniem innowacyjnych metod nauczania oraz propagowaniu metodyki kształcenia zdalnego i hybrydowego. Posiada wieloletnie doświadczenie w podnoszeniu jakości edukacji na poziomie szkół i jednostek samorządu terytorialnego. Nadzorowała wdrażanie kilkuset programów kompleksowego wspomagania szkół na terenie całego kraju. Przez wiele lat prowadziła regionalne i ogólnopolskie spotkania integrujące nauczycieli, dyrektorów, samorządowców, trenerów oświatowych skupionych wokół obszaru edukacji. W Microsoft wspiera rozwój rynku edukacji.

Bartłomiej Krowiak - Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie

Nauczyciel informatyki oraz języka angielskiego w szkole oraz pracownik OEIiZK. Koordynator wielu szkolnych projektów przedmiotowych oraz opiekun laureatów i finalistów olimpiad informatycznych. W swojej pracy łączy naukę z zabawą, wykorzystując w swoich zadaniach elementy popkultury, dzięki którym uczniowie są w stanie szybciej przyswoić dany temat. Autor artykułów dotyczących stosowania innowacyjnych metod w pracy nauczyciela oraz prowadzący szkolenia związane między innymi z modelowaniem i drukiem 3D, projektowaniem aplikacji mobilnych, wykorzystywaniem rozszerzeń oraz trenowaniem modelu sztucznej inteligencji w programowaniu wizualnym.

Patryk Kryla - Aktin Sp. z o.o.

Project manager ds. Wirtualnej i Rozszerzonej Rzeczywistości Odpowiada za obszar innowacji i rozwoju w zakresie wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Pracę w firmie Aktin Sp.z.o.o. rozpoczął na stanowisku specjalisty ds. sprzedaży, a od dwóch lat dodatkowo pełni funkcję projekt managera ClassVR.

Dariusz Martynowicz - Centrum Edukacji i Rozwoju PROGRESOWNIA

nauczyciel języka polskiego, członek grupy SUPERBELFRZY RP, edukator, trener. Dyrektor Niepublicznej Placówki Doskonalenia Nauczycieli Centrum Edukacji i Rozwoju PROGRESOWNIA. Fascynat twórczych lekcji i nowoczesnych technologii w nauczaniu. Zwycięzca wielu ogólnopolskich konkursów dotyczących wykorzystania ICT w szkole. Trener edukacyjny. Microsoft Innovative Education Expert w roku szkolnym 2020/21.Wpisany na prestiżową listę 100 Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych za szczególny wkład w podnoszenie kompetencji cyfrowych nauczycieli. Wyróżniony nagrodą specjalną w konkursie im. I. Sendlerowej „Za naprawianie świata”. Człowiek Roku 2020 „Gazety Krakowskiej” za rozsądne i sensowne zmiany w polskiej edukacji. Nauczyciel Roku 2021.

Barbara Michalska - Microsoft

Basia, entuzjastka wszelkich innowacji, które czynią nasz świat lepszym miejscem do życia, a naukę prostszą i bezpieczną. Teraz, gdy technologia stała się nieodłączną częścią codzienności, wierzy, że dzięki jej zastosowaniu uda nam się wspomagać uczenie i przygotować uczniów do wykonywania zawodów przyszłości. W poszukiwaniu metod na budowanie kompetencji przyszłości naszym partnerem mogą być cyfrowe rozwiązania, które stają się pomocnikiem w codziennych zdaniach, ale technologia to dopiero początek tej drogi…
Basia to absolwentka Politechniki Warszawskiej, wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych oraz SGH. Zakręcona również na punkcie biegania i fotografii. W Microsoft zajmuje się rynkiem edukacyjnym.

Dariusz Michalski - Prokser

Elektronik, Informatyk, Menadżer i szkoleniowiec. Specjalista w zakresie systemów operacyjnych i sieci komputerowych. Od 30 lat w branży elektroniki , IT i techniki biurowej. Właściciel firm: Prokser i Copy-Print. Związany z takimi markami jak Ricoh, XYZ, VD, HP, Lenovo, Dell, Sony, NEC, Samsung i EduMatrix.

Michał Nowakowski - Instytut Badań Edukacyjnych

Lider projektu ZSK w Instytucie Badań Edukacyjnych. Wcześniej pracował w Instytucie Technologii Eksploatacji – PIB w Radomiu. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Wrocławskim oraz na Universidad da Coruna (Hiszpania). Mówi biegle po hiszpańsku. Specjalizuje się w rozwoju kompetencji w miejscu pracy, wykorzystaniu nowych technologii w edukacji (np. Open Badges) oraz mechanizmach i strukturach transferu technologii. Pracował jako menedżer i ekspert w wielu projektach krajowych i międzynarodowych. Od 10 lat prowadzi również szkolenia z zakresu zarządzania kompetencjami i motywacji w miejscu pracy. Prywatnie interesuje się kulturami prekolumbijskimi Ameryk oraz teorią gier.

Adam Olszar - Clevertouch Technologies

Od 30 lat działa w branży IT. Wyłączny Dystrybutor marki Clevertouch Technologies w Polsce.

Marcin Pawlik - Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie

Pracuje w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Jest autorem i współautorem projektów, programów i kursów stacjonarnych, blended learning i online. Tworzy filmy instruktażowe, promocyjne, edukacyjne i transmisje online, a główny obszar jego zainteresowań to film, grafika i wykorzystanie go w edukacji i promocji oraz e-learning. Jest administratorem Microsoft Office 365, G Suite Google. Stworzył oraz prowadzi kanał OEIiZK w serwisie YouTube. Bada i promuje nowe trendy w edukacji.

Sandra Pawlusińska - Aktin Sp. z o.o.

Specjalistka ds. Sprzedaży i Marketingu Aktywna sprzedaż oraz marketing internetowy to nie tylko jej praca, ale też pasja. Posiada kilkuletnie doświadczenie na stanowisku specjalisty ds. sprzedaży w branży edukacyjnej.

Paweł Pławiak - CBSG POLSKA

Cloud Architect, CBSG Polska
Architekt rozwiązań Cloud, MCT & MCE, wykładowca akademicki i opiekun na kierunkach chmury obliczeniowej w WIT (www.wit.edu.pl), CEO w CBSG Polska (www.cbsg.pl). Certyfikowany inżynier Microsoft. Od lipca 2009 roku regularnie nagradzany przez Microsoft tytułem Most Valuable Professional (MVP), aktualnie w kategorii Enterprise Mobility. Systematycznie uczestniczy w wielu projektach, gdzie pełni rolę architekta rozwiązań opartych o Microsoft Azure, Office 365, Enterprise Mobility + Security oraz platformy serwerowe Windows i System Center. Współautor przewodników zabezpieczeń dla wielu polskich oraz międzynarodowych firm i instytucji w tym Rządowego Zespołu Reagowania na Incydenty Komputerowe (www.cert.gov.pl) i Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO). Współpracuje z Microsoft w zakresie certyfikacji zawodowych. Członek Microsoft Cloud Security Engineering Customer Advisory Council w Redmond, USA. Współzałożyciel i lider Warszawskiej Grupy Użytkowników i Specjalistów Windows (www.wguisw.org). Pasjonat karawaningu.

Elżbieta Pryłowska-Nowak - Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie

Wykładowca, trener, mentor zastosowania mediów cyfrowych w nauczaniu przedmiotów humanistycznych. Współautorka licznych projektów lokalnych i międzynarodowych dotyczących wykorzystania TIK i zastosowania nowych podejść do uczenia się. Autorka publikacji, programów i materiałów edukacyjnych, nauczyciel konsultant w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.

Anna Romańska - IT EDU

Nauczycielka przyrody i geografii w Szkole Podstawowej Nr 130 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi. Edukator, doradca metodyczny z wieloletnim doświadczeniem. Trener programu „Cyfrowa szkoła” obecnie współpracujący z różnymi ośrodkami doskonalenia w całym kraju. Pasjonatka nowych technologii i ich wykorzystania w edukacji. Współtwórca ścieżki “Odkrywcy świata” w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego #Superkoderzy Fundacji Orange. Autorka scenariuszy lekcji m.in. do filmów przyrodniczych w ramach "Małej Akademii BBC” oraz artykułów dla magazynu „TIK w Edukacji”. Właściciel firmy szkoleniowej "EduHoryzont". Członek grupy Superbelfrzy RP.

Maciej Roth - Corinth Polska

Pasjonat nowych technologii w edukacji, dystrybutor aplikacji Corinth 3D w Polsce.

Artur Rudnicki - Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu

Wicedyrektor w Zespole Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu.

Nauczyciel przedmiotów informatycznych (systemy operacyjne, sieci komputerowe) w Zespole Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, od 2003 roku zastępca dyrektora. Jest organizatorem cyklu ogólnopolskich konferencji dla dyrektorów szkół i nauczycieli na temat: „Nowoczesne technologie IT w cyfrowej szkoły i administracji publicznej”. Od 2005 roku szkolny lider w programie Microsoft dla Edukacji, gdzie szkoła uzyskała tytuł Microsoft Showcase School (szkoła została włączona do grona najbardziej innowacyjnych szkół z całego świata). Zdobył tytuł Microsoft Innovative Expert Educator Fellow oraz Master Trainer. Pełni rolę egzaminatora egzaminu maturalnego z informatyki oraz egzaminu w zawodzie technik informatyk. Od czterech lat jest powoływany jako przewodniczący zespołu egzaminatorów przez OKE Warszawa do prac komisji, która sprawdza praktyczny egzamin w zawodzie technik informatyk. Jest autorem komentarzy do rozwiązań publikowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w zawodzie technik informatyk. Posiada tytuł MCP (Microsoft Certified Specialist), MOS (Microsoft Office Specialist) oraz MCE (Microsoft Certified Educator). Pracuje i rozwija serwerowe rozwiązanie dla szkół, tzw. Cloud Collection. Zainteresowania: mocna muzyka, sport (w szczególności piłka ręczna), nowe technologie.

Jakub Rzadkiewicz - Librus Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.

Z wykształcenia psycholog-trener; absolwent studiów MBA na Akademii Leona Koźmińskiego. Doświadczenie zawodowe zdobywał, organizując eventy i szkolenia dla największych polskich firm. Od 2010 r. wspomaga edukację w zakresie nowoczesnych rozwiązań IT oraz niwelowania barier komunikacyjnych i technologicznych pomiędzy nauczycielami a uczniami. Prelegent na wielu konferencjach i autor publikacji w prasie branżowej. W życiu i w pracy bardzo ceni sobie kontakt z ludźmi, od których może czerpać wiedzę i energię. Prywatnie kibic sportowy i miłośnik nowoczesnych technologii.

Rafał Sas - TP-Link Polska Sp. z o.o.

Presales Engineer, z TP-Link związany od 2012, odpowiada za wsparcie techniczne urządzeń z segmentu SMB oraz testowanie i wdrażanie nowych rozwiązań.

Jakub Stachecki - PRODATA sp. z o.o.

Od początku swojej kariery zawodowej związany z technologiami informacyjnymi. Obecnie Product Manager marki vCloudPoint w firmie PRODATA. Prowadzi prezentacje i warsztaty z zakresu technologii terminalowej dla partnerów biznesowych, a także nauczycieli, dyrektorów szkół, samorządowców. Prywatnie mąż, właściciel dwóch psów rasy Shiba Inu, miłośnik górskich wędrówek i eksperymentów kulinarnych.

Marek Stępień - TP-Link Polska Sp. z o.o.

Marek Stępień Account Manager TP-Link

Jakub Sypniewski - Learnetic SA

Absolwent kierunku geografia spec. hydrologia, meteorologia i klimatologia Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. W 2015 uzyskał dyplom magistra geografii na podstawie pracy Wpływ Strategii Nauczania przez dociekanie naukowe na rozwój zainteresowań przyrodniczych uczniów oraz nabywanie kompetencji przyrodniczo-geograficznych w toku pozalekcyjnych zajęć Kółka Przyrodniczego. W swojej pracy badawczej wiele uwagi poświęca nauczaniu z wykorzystaniem tzw. nowych mediów. Nieustannie poszukuje rozwiązań dydaktycznych, które w większym stopniu angażują ucznia w proces kształcenia. Jest zwolennikiem wprowadzania do edukacji geograficznej metody eksperymentu. Systematycznie uczestniczy w krajowych i międzynarodowych konferencjach poświęconych dydaktyce kształceniu i nowoczesnym strategiom nauczania przedmiotów przyrodniczych. Od 2019 r. pełni funkcję doradcy metodycznego nauczycieli geografii szkół podstawowych w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Współpracuje z wydawnictwami edukacyjnymi: MAC, Demart, Learnetic. Jest współautorem przewodników metodycznych i zeszytów ćwiczeń (do klasy VII i VIII wyd. MAC), a także podręcznika do klasy VIII.

Marta Szłapka - PRODATA sp. z o.o.

Specjalistka IT ds. edukacji w PRODATA sp. z o.o.
Jest doradcą klienta i specjalistką IT ds. edukacji w firmie PRODATA w Poznaniu. Zajmuje się projektami związanymi z informatyzacją szkół – sprzedaż, wdrażanie interaktywnych rozwiązań informatycznych dla jednostek edukacji. Posiada doświadczenie w prowadzeniu szkoleń produktowych dla nauczycieli i administratorów szkolnych pracowni informatycznych. Koordynuje projekty, zajmuje się obsługą zamówień. Z powodzeniem prowadzi i wspiera kolejne szkoły w procesie zmian technologicznych. Czynnie uczestniczy w konferencjach informatycznych, prowadząc warsztaty i prelekcje na temat innowacyjnych rozwiązań terminalowych.

Jacek Świątek - Learnetic SA

Z wykształcenia dziennikarz, publicysta i redaktor, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Na co dzień Zastępca Dyrektora Marketingu w firmie Learnetic SA – tworzącej technologie i rozwiązania wspierające edukację. Od początku swojej kariery zawodowej związany z nowymi mediami, technologiami i nowatorskimi rozwiązaniami stosowanymi w szkolnictwie. Autor wielu warsztatów i prelekcji na temat TIK w edukacji.

Sylwester Zasoński - Mentor Sp. z o. o. Sp. k.

Nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 1 w Skarżysku-Kamiennej. Ekspert w zakresie wdrażania i wykorzystania technologii w edukacji. Członek Stowarzyszenia Mistrzowie Kodowania. Członek grupy innowacyjnych nauczycieli Superbelfrzy RP. Autor kursów Operon i materiałów edukacyjnych w zakresie programowania, robotyki i TIK. Ambasador Scientix i STEM Alliance. Microsoft Innovative Educator Expert. Autor bloga jedynkakoduje.blogspot.com.

Maria Zdziech - Grupa MAC S.A.

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (magister pedagogiki medialnej z informatyką) oraz Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku „Pomoc psychologiczno- pedagogiczna i interwencja kryzysowa”. Prowadzi szkolenia z zakresu marketingu, psychologii i komunikacji niewerbalnej. W Grupie MAC S.A. pełni rolę managera ds. produktów w dziale Mac Technologie. Posiadaczka tytułu MIEE (Microsoft Innovative Educator Expert ) w latach 2017- 2018, 2019- 2020, 2021-2022. Członek Polskiego Towarzystwa Technologii i Mediów Edukacyjnych.

Skip to content