ul. Limanowskiego 26/30, 26-600 Radom

Prelegenci

Sylwester Chojnacki - Cambium Networks

Sylwester Chojnacki - Regionalny Dyrektor Sprzedaży, Region Europy Środkowo-Wschodniej, Cambium Networks Ukończył Politechnikę Warszawską na Wydziale EiTI na kierunku Telekomunikacji, specjalizując się w szczególności w dziedzinie radiowych systemów telekomunikacyjnych (GSM, TETRA, DECT). Przez wiele lat Sylwester był blisko związany z branżą telekomunikacyjną, a w szczególności z branżą bezprzewodowych usług szerokopasmowych. W latach 1997-2004 pracował w firmie Siemens (piastując stanowiska menadżerskie w centrali firmy oraz w oddziale polskim), gdzie prowadził projekty telekomunikacyjne w Europie Środkowej i Wschodniej. Następne siedem lat (do końca 2011 r.) Zajmowało stanowisko Dyrektora Generalnego oddziału Alvarion w Polsce, aktywnie przyczyniając się do rozwoju bezprzewodowego Internetu szerokopasmowego i rozwiązań WiMAX, głównie na rynku polskim. Od 2012 r. objął nowe stanowisko Menedżera rozwiązań bezprzewodowych w Huawei w regionie Europy Środkowej i Wschodniej oraz w krajach Skandynawskich, promując innowacyjne rozwiązania bezprzewodowe (LTE) na rynku Enterprise. Jego długie i pionierskie doświadczenie w promocji nowych technologii zaowocowało szybkimi wdrożeniami LTE w Polsce i dalszym rozwojem tego rynku w tej części Europy. Sukces biznesu bezprzewodowego wypromował go do objęcia stanowiska szefa całego zespołu produktowego Enterprise w Polsce przez ponad dwa lata, a później jako dyrektora sprzedaży w sektorze energetycznym. Od lutego 2018 r. Sylwester dołączył do Cambium Networks (ex. Motorola) - amerykańskiej firmy słynącej z technologii bezprzewodowych, aby prowadzić sprzedaż nowoczesnych rozwiązań firmy w części regionu CEE (Polska, Czechy, Słowacja, Węgry, Łotwa, Litwa, Estonia i Ukraina).

Marek Daniłowski - AB S.A.

Absolwent AGH – matematyka stosowana. 15 lat w Edukacji jako nauczyciel, dyrektor zespołu szkół. Następnie 22 lata w branży IT. W tym okresie zdobyłem wiedzę i doświadczenie z zakresu storage, business intelligence, czy cyber secutity. Zdobyłem w tym czasie liczne certyfikaty (po zaliczeniu egzaminów). Występowałem jako prelegent na licznych konferencjach, prowadziłem wiele szkoleń. Od 3 lat praca dla Intel Corp. związana z Intel vPro Platform. Jestem ambasadorem platformy Intel vPro. Prowadzę liczne prezentacje platformy od strony technicznej w czasie spotkań onsite oraz online. Pomagam we wdrożeniu rozwiązań związanych z tą platformą.

Renata Dankowska - PROGRA Sp. z o.o.

Renata Dankowska Prezes Zarządu PROGRA Sp. z o.o., ekspert ds. doradztwa zawodowego Jest menadżerem, informatykiem i doradcą zawodowym (wybuchowy mix). Związana z branżą doradztwa zawodowego i edukacji od 25 lat. Praktyk w zakresie tworzenia nowoczesnych narzędzi i programów komputerowych w dziedzinie doradztwa. Aktywny doradca zawodowy. Współpracuje ze szkołami, poradniami psychologiczno-pedagogicznymi, z Centrum Rozwoju Talentów w Gdańsku, czy Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży w Poznaniu. Autor i współautor wielu pomocy do doradztwa zawodowego. m.in. „Labirynt zawodów” dla MEN, „Wyszukiwarka zawodów” dla KOWEZIU. Pomaga szkołom w zorganizowaniu dobrze funkcjonującego doradztwa zawodowego.

Adam Jurkiewicz - ABIX Edukacja

Zdobywca wyróżnienia Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych Polsce w latach 2017, 2020 2021, członek zarządu Sekcji Informatyki Szkolnej przy Polskim Towarzystwie Informatycznym, ekspert sektorowej rady ds. kompetencji Informatyka. Trener języka programowania Python, robotyki, mechatroniki, technologii komputerowych ze szczególnym uwzględnieniem otwartych zasobów edukacyjnych oraz oprogramowania OpenSource. Autor książki „Python 3. Projekty dla początkujących i pasjonatów” wydanej przez Helion Edukacja. Laureat II miejsca konkursu na Najlepszą Polską Książkę Informatyczną 2022 organizowanego przez Polskie Towarzystwo Informatyczne. Autor kursów języka Python dla projektu OSE IT-Szkoła - w zakresie szkoły podstawowej i szkoły ponadpodstawowej. Współautor treści z języka Python w projekcie E-Podręczniki do kształcenia ogólnego dla klas szkoły podstawowej oraz liceum/technikum. Współautor książki "Koduj w Pythonie - tworzymy grę przygodową" oraz publikacji "ENIGMA - Poznaj zagadkę Enigmy, tworząc grę przygodową w Pythonie" wydanych przez Fundację Rozwoju Edukacji Cyfrowej. Prywatnie - miłośnik szant, stateczny mąż, dziadek i ojciec, zwariowany nauczyciel młodzieży jeśli tylko ma okazję. Aktualnie nauczyciel informatyki w 78 Liceum Ogólnokształcącym oraz w Technikum Mechatronicznym nr 1 w Warszawie.

Jacek Kawałek - Zespół Szkół Nr 1 w Kołobrzegu

Nauczyciel informatyki. Ukończył WSInż. w Koszalinie oraz Grafikę Komputerową na Politechnice Warszawskiej. Jest twórcą projektu KOŁOBRZEG 3D – kolobrzeg3d.2lo.pl, mającego na celu pokazanie historii miasta. Współorganizator szkolnej telewizji SIENKIEWICZ TV. Prezes Stowarzyszenia SAPERE AUDE działającego na rzecz młodzieży oraz organizator konferencji OD BECIKA KAŻDY KLIKA. Twórca programu studiów – ZASTOSOWANIE NOWOCZESNEJ TECHNOLOGI 3D W EDUKACJI na Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Radosław Kimak - Mentor Sp. z o. o. Sp. k.

Doradca Handlowy w firmie Mentor. Posiada zawodowe kompetencje w branży nowych technologii. Nie ma rzeczy niemożliwych – tak widzi pracę i życie. Praca z ludźmi, ciągłe zmiany i wyzwania stawiane przez branżę sprawiają, że słowo nuda jest mu obce. Prywatnie mąż i tata dwójki dzieci. Hobby – kolarstwo górskie XC, e-sport, historia antyczna.

Tomasz Kopacz

Tomasz Kopacz (https://www.linkedin.com/in/tomasz-kopacz-689539/ ) pracuje z architektami i programistami, pomagając budować dobre aplikacje i konstruować złożone systemy IT. Ekspert w dziedzinie Cloud Computing (Azure od 2008 roku), integracji i programowania .NET. Pomaga również w organizacji zespołu i projektu (odpowiednie narzędzia, metodologia, zarzadzanie itp.). Aktualnie zajmuje się pomocą klientom w wykorzystaniu technologii oraz IP Microsoft do rozwiązywania wyzwań w sektorze zdrowia.

Był sędzią we wszystkich polskich edycjach konkursu ImagineCup. Tomasz jest absolwentem Politechniki Warszawskiej (FTiMS). Następnie posiadał własną firmę konsultingową / programistyczną. Po dołączeniu do Microsoft pełnił rolę Architect/Technical Evangelist a następnie CEE Strategic Partner Tech Recruit and Innovation Lead CEE Strategic Partner Tech Recruit and Innovation Lead. Obecnie pracuje jako CEE Healthcare Technology Strategist. Tomasz często występuje na różnych konferencjach prowadząc sesje zarówno architektoniczne jak i na wysoce techniczne tematy.

Adam Olszar - InfoLOGIC Dystrybutor Clevertouch w Polsce

Od 30 lat działa w branży IT. Wyłączny Dystrybutor marki Clevertouch Technologies w Polsce.

Artur Rudnicki - Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu

Wicedyrektor w Zespole Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu.

Nauczyciel przedmiotów informatycznych (systemy operacyjne, sieci komputerowe) w Zespole Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, od 2003 roku zastępca dyrektora. Jest organizatorem cyklu ogólnopolskich konferencji dla dyrektorów szkół i nauczycieli na temat: „Nowoczesne technologie IT w cyfrowej szkoły i administracji publicznej”. Od 2005 roku szkolny lider w programie Microsoft dla Edukacji, gdzie szkoła uzyskała tytuł Microsoft Showcase School (szkoła została włączona do grona najbardziej innowacyjnych szkół z całego świata). Zdobył tytuł Microsoft Innovative Expert Educator Fellow oraz Master Trainer. Posiada tytuł MCP (Microsoft Certified Specialist), MOS (Microsoft Office Specialist) oraz MCE (Microsoft Certified Educator). Pracuje i rozwija serwerowe rozwiązanie dla szkół, tzw. Cloud Collection. Zainteresowania: mocna muzyka, sport (w szczególności piłka ręczna), nowe technologie.

Jakub Sypniewski - Learnetic SA

Jakub Sypniewski – absolwent kierunku geografia spec. hydrologia, meteorologia i klimatologia Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, w 2015 uzyskał dyplom magistra geografii na podstawie pracy Wpływ Strategii Nauczania przez dociekanie naukowe na rozwój zainteresowań przyrodniczych uczniów oraz nabywanie kompetencji przyrodniczo-geograficznych w toku pozalekcyjnych zajęć Kółka Przyrodniczego, wyk. pod kierunkiem dr hab. Iwony Piotrowskiej, prof. UAM. W 2016 roku rozpoczął studia doktoranckie w Instytucie Geoekologii i Geoinformacji. Obecnie prowadzi zajęcia dydaktyczne z przedmiotów: Nauczanie przez naukowe dociekanie (IBSE), Wizyty studyjne w centrach naukowo- edukacyjnych, Personalizacja z elementami tutoringu, Technologia informacyjno- komunikacyjna (TIK) i informatyka dla nauczycieli czy Dydaktyka geografii i przyrody. W roku 2017 ukończył studia podyplomowe z biologii na Wydziale Biologii UAM w Poznaniu.

Łukasz Tworus - Ei System Sp.z.o.o.

Łukasz Tworus, od 5 lat pracuje w branży edukacyjnej, odkąd pamięta w swojej karierze zawodowej zajmował się nowoczesnymi rozwiązaniami, od tablic interaktywnych i rzutników, po drukarki i skanery 3d. Zawsze fascynowała go edukacja a w szczególności nowoczesne technologie. Fascynujące jest, że to właśnie jedna z niewielu dziedzin nauki, w której to Ci młodsi mogą nauczyć czegoś starszych. Misją Łukasza jest poszerzanie horyzontów nauczycieli, tak aby z pasją mogli pchnąć edukację w Polsce na zupełnie nowy poziom.

Sylwester Zasoński - Mentor Sp. z o. o. Sp. k.

Nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 1 w Skarżysku-Kamiennej. Ekspert w zakresie wdrażania i wykorzystania technologii w edukacji. Członek Stowarzyszenia Mistrzowie Kodowania. Członek grupy innowacyjnych nauczycieli Superbelfrzy RP. Autor kursów Operon i materiałów edukacyjnych w zakresie programowania, robotyki i TIK. Ambasador Scientix i STEM Alliance. Microsoft Innovative Educator Expert. Autor bloga jedynkakoduje.blogspot.com

Skip to content