ul. Limanowskiego 26/30, 26-600 Radom

Warsztaty

AB S.A. - Marek Daniłowski
ABIntel vPRO
Zapoznanie z technologią
ABIX Edukacja - Adam Jurkiewicz
ABIX 1Progr@muj w zespole - zróbmy to razem w Pythonie.
Stworzymy aplikację bazując na kodach https://github.com/programujemy-python/programuj-w-zespole
ABIX Edukacja - Adam Jurkiewicz
ABIX 2PyTechBrain - edukacyjna platforma bazująca na Arduino 3 i Python
Utworzymy program generujący wykres bazując na czujnikach, Pythonie i bibliotece matplotlib
Ei System Sp.z.o.o. - Łukasz Tworus
Ei SYSTEMDługopis 3D - nowoczesne rozwiązania na lekcjach.
Nauka przez doświadczenia oraz kontakt ucznia z fizycznym przedmiotem czy modelem jest według wielu badań skuteczniejsza od posługiwania się opisami i zdjęciami. Długopis 3D zmienia rysunki w przestrzenne obiekty, a efekty są natychmiast widoczne. Są łatwe w obsłudze do samodzielnego użycia przez uczniów na każdej lekcji i na zajęciach dodatkowych. Obiekty powstają już po kilku minutach. Zajęcia z długopisami 3D integrują uczniów i uczą współpracy. Model długopisu Banach 3D dopasowany jest do masowego użytkowania przez uczniów. Długopisy prawidłowo użytkowane charakteryzują się dużą trwałością, wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia. Każdy kto weźmie długopisy 3D do ręki zrozumie, że to bardzo proste! Korzyści dla ucznia: Praca z długopisami 3D wyzwala dobre emocje, które wspomagają proces terapii i uczenia się. Uczy cierpliwości. Kształci precyzję i dokładność. Uczy planowania i organizacji działań. Motywuje do realizacji własnych pomysłów. Używanie długopisu 3D wymusza odpowiedni chwyt pisarski, ćwiczy sprawność manualną. Rozwija kreatywność, wyobraźnię przestrzenną i artystyczną.
Learnetic SA - Jakub Sypniewski
LEARNETICTwoi przyrodnicy przy interaktywnej tablicy!
Jak zrealizować nowe założenia polityki oświatowej państwa i podstawę programową w szkole podstawowej i ponadpodstawowej? Najłatwiej wykorzystując nowoczesne materiały interaktywne, które nie tylko skutecznie angażują uczniów, ale także rozwijają kompetencje związane z TIK. Uczestnicy warsztatu dowiedzą się, jak prawidłowo i skutecznie wykorzystywać technologie informacyjno-komunikacyjne w procesach edukacyjnych – zarówno pod względem metodyki nauczania, jak i doboru odpowiednich materiałów i narzędzi. Warsztat zostanie przeprowadzony w oparciu o multimedialne rozwiązania edukacyjne firmy Learnetic.
Mentor Sp. z o. o. Sp. k. - Radosław Kimak
MENTOR 1Szkolna telewizja przyszłości
Porozmawiamy o tym, jak nie zmarnować kupionego sprzętu audio-wideo i wykorzystać go do promocji szkoły, rozwijania zainteresowań uczniów czy chociażby poprowadzenia szkolnego kanału TV np. na Youtube. Będzie okazja przetestować kompletne studio nagraniowe przygotowane pod projekt Laboratoria Przyszłości.
Mentor Sp. z o. o. Sp. k. - Sylwester Zasoński
MENTOR 2Współczesne modelarstwo - czyli jak projektować figurki i postacie do wydruku na drukarce 3D
Projektowanie rzeczy do druku 3D to nie tylko CAD jak Tinkercad. Podczas warsztatów przekonasz się jak za pomocą bezpłatnych narzędzi zachęcić uczniów do cyfrowego rzeźbiarstwa a tym samym do modelowania własnych postaci, które potem z powodzeniem wydrukują na szkolnej drukarce. Prowadzący: Sylwester Zasoński
PROGRA Sp. z o.o. - Renata Dankowska
PROGRAOdkrywanie siebie
Nasze życie możemy przetrwać lub przeŻYĆ - pracę też. Co zrobić, by wybór szkoły, a w efekcie później wykonywany zawód był PASJĄ, a nie rozczarowaniem, praca była przyjemnością, a nie przetrwaniem? Czy wiesz, że każdy z nas ma predyspozycje do wykonywania wielu różnych zawodów? Tylko trzeba odkryć, jakich. Jeśli jesteś zaangażowanym dyrektorem, któremu zależy, aby jak najwięcej uczniów trafiało do Twojej szkoły świadomie, zgodnie ze swoimi preferencjami, predyspozycjami i zainteresowaniami, i chciało ją ukończyć, jeśli jesteś zaangażowanym dyrektorem, wychowawcą lub doradcą zawodowym, któremu zależy na tym, by jego uczniowie wiedzieli, jak dobrze wybrać swoją kolejną szkołę i zawód, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, że każdy z nas może wykonywać wiele zawodów, to ten warsztat jest dla Ciebie. Odkrywaj potencjał swoich uczniów, odkryj swój potencjał.
Skip to content