ul. Limanowskiego 26/30, 26-600 Radom

Wykłady

ABIX Edukacja - Adam Jurkiewicz
Nauka informatyki w LO w czasach postpandemii - wyzwanie czy...?
Jak może wyglądać nauczanie informatyki w Liceum w czasach postpandemii - oczami hakera, który nagle stanął przy tablicy i uczy klasy od 1 do 3 LO.
BrainCore Polska - Karolina Buczek, Justyna Jaśkowiec
Braincore - skuteczna pomoc w efektywnym uczeniu się
BrainCore to oparty na neurobiologii, innowacyjny system rozwoju kompetencji społecznych uczniów i poprawy ich wyników w nauce. Zapewnia kompleksowe wsparcie nauczycielom w diagnozie każdego ucznia indywidualnie, jak i całej klasy.
Cambium Networks - Sylwester Chojnacki
Jak w szkole zbudować optymalną sieć na bazie urządzeń Cambium Networks
Wykład ma na celu przybliżenie produktów firmy Cambium Networks (ex. Motorola) w zakresie budowy rozwiązań dedykowanych pod sektor edukacyjny. Zostanie przedstawione zoptymalizowane portfolio sieciowe (hotspoty WiFi wraz z Przełącznikami) wraz z zaletami, które przekładają się na wybór tego rozwiązania pośród innych.
CBSG POLSKA - Paweł Pławiak
Chmura Microsoft - specjalizacja z perspektywy prowadzącego zajęcia.
Praktyczne aspekty Azure i Office 365 na zajęciach? Realizacja ćwiczeń w środowisku produkcyjnym? Przygotowanie do egzaminów Microsoft? 3xTAK! Zapraszam na sesję, gdzie opowiem jak wygląda specjalizacja z zakresu chmury Microsoft oczami prowadzącego oraz w opiniach uczestników. Do zobaczenia!
Corinth Polska - Maciej Roth
Modele 3D i Rozszerzona Rzeczywistość (AR) w nauczaniu.
Krótka prezentacja możliwości najpopularniejszej w Polsce aplikacji edukacyjnej - Corinth 3D oraz pierwsza polska prezentacja systemu zSpace.
Dell Technologies - Konrad Wierzchowski
Wsparcie edukacji - Dell Technologies EDU 360
Rozwiązania dla edukacji i przyszłości tego sektora w nowej erze nauczania- Dell Technologies i jego 3 filary dla edukacji. Najnowsze technologie i rozwiązania, które wspomagają cyfryzację i rozwój szkolnictwa w Polsce.
Grupa MAC S.A. - Maria Zdziech
Wykorzystanie innowacyjnych metod nauczania z użyciem interaktywnego oprogramowania Mozabook (modele 3D)
Oprogramowanie interaktywne Mozabook to kombajn narzędziowy do pracy na zajęciach lekcyjnych. Wzbogaci proces edukacyjny poprzez prezentację licznych treści multimedialnych. Podział tematyczny modeli 3D, których jest już blisko 1200 w zasobach oprogramowania pozwoli przedstawić zagadnienie w sposób nie tylko efektywny ale również efektowny. Dodatkowo wbudowane gry i narzędzia edukacyjne sprawią, że Twoi uczniowie zdobędą poprzez elementy grywalizacji nową wiedze i umiejętności. Mozabook to oprogramowanie w pełni funkcjonalne na prawie każdych zajęciach edukacyjnych i na różnych poziomach edukacyjnym. Wykorzystasz je zarówno w przedszkolu, szkole podstawowej jak i w szkole średniej.
InfoLOGIC Adam Olszar Sp. J. - Adam Olszar
Clevertouch Technologies - Najnowsza technologia monitorów interaktywnych już dostępna w Polsce!
Wielokrotnie nagradzane monitory interaktywne. Stworzony przez nauczycieli dla nauczycieli. Ekosystem Clevertouch - monitory interaktywne, monitory informacyjne, system rezerwacji.
Learnetic SA - Jacek Świątek
Edukacyjny haul zakupowy czyli jak mądrze wybrać programy dla swojej szkoły
Aktywna Tablica, Laboratoria Przyszłości, edukacja hybrydowa i wszechobecna transformacja cyfrowa... A co za tym idzie? Zakupy! Wyposażenie szkoły nie jest jednak łatwym zadaniem – wie o tym każdy dyrektor. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy w grę wchodzą nowoczesne technologie. Podczas mojego wystąpienia dowiesz się, na co zwrócić uwagę, kupując oprogramowanie edukacyjne, a tym samym, jak wybrać programy, które zamiast zbierać kurz na półce, będą faktycznie wspomagać edukację w Twojej szkole!
Migra Sp. z o.o. - Grażyna Koba
Programowanie w języku C++ czy w języku Python? Który wybrać dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych?
Na wykładzie omówię, jak uczyć zasad programowania, stosując wybrany język programowania (C++, Python). Na kilku przykładowych zadaniach ze szkoły podstawowej i ponadpodstawowej wskażę podobieństwa i różnice pomiędzy tymi językami.
Nexineo Sp. z o.o. - Łukasz Chwałek, Marcin Zdaniak
Komputerowe pracownie przyszłości - Nexineo Sp. z o.o.
Innowacyjne i alternatywne rozwiązania dla szkół oraz innych instytucji względem stosowania tradycyjnych komputerów i projektora w celu stacjonarnego nauczania oraz zarządzania szkołą.
TP-Link Polska Sp. z o.o. - Robert Gawroński
TP-Link - "Omada SDN - platforma do zarządzania infrastrukturą sieciową z chmury."
Omada SDN to platforma do programowego sterowania infrastrukturą sieciową, która integruje działanie urządzeń sieciowych od TP-Link, zapewniając kompleksowe zarządzanie centralne z chmury za pomocą przeglądarkowego interfejsu lub aplikacji mobilnej. TP-Link Omada SDN umożliwia stworzenie wysoce skalowalnej sieci LAN i WLAN. Przekłada się to na płynne połączenia przewodowe i bezprzewodowe, które są niezbędne m.in. w hotelach, szkołach, biurach czy urzędach. Dzięki rozwiązaniu Omada SDN administratorzy mogą w łatwy i kompleksowy sposób zarządzać centralnie całą siecią, także rozproszoną pomiędzy placówkami.
Zespół Szkół Nr 1 i Stowarzyszenie SAPERE AUDE w Kołobrzegu, Akademia Pomorska w Słupsku - , Jacek Kawałek
Zastosowanie nowoczesnej technologii 3D w edukacji. Studia 3D dla nauczycieli.
Na podstawie projektu KOŁOBRZEG 3D, wykorzystującego nowoczesną technologię, powstał program studiów podyplomowych - ZASTOSOWANIE NOWOCZESNEJ TECHNOLOGII 3D W EDUKACJI. Na zajęciach zaprezentujemy przykładowe ćwiczenia jakie będą wykonywane przez studentów. Projekt KOŁOBRZEG 3D polega głównie na modelowaniu i tworzeniu wydruków 3D. Pozyskanie środków na takie projekty nie jest łatwe. Jak się okazało w osiągnięciu właściwego celu pomogły nam animacje, modeli które tworzyliśmy do druku 3D.
Skip to content