ul. Limanowskiego 26/30, 26-600 Radom

Wykłady

Tomasz Kopacz
Nauka, programowanie, przemysł
IT - to nie jest już wyizolowana dziedzina nauki. Od dawna nie jest domeną specjalistów. Wiedza o tym, w jaki sposób budować oprogramowanie staje się coraz bardziej powiązana z konkretnymi dziedzinami przemysłu. Inaczej buduje się system do obsługi transakcji bankowych, inaczej sklep online albo system wspierający prace lekarzy. Podczas tej sesji zastanowimy się jak będzie się zmieniał
Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie - Dorota Janczak
Współczesne trendy edukacyjne w obliczu zmian technologicznych
W czasie wykładu spróbujemy znaleźć odpowiedzi na pytania - W jaki sposób pojawiające się nowe technologie wpływają na edukację szkolną? Jak różnorodne koncepcje pedagogiczne wpisują się w dzisiejsze realia? I jak to wszystko ma się do codziennej pracy nauczyciela?
Microsoft - Ewa Kołodziejczyk, Barbara Michalska
Ekosystem Microsoft w odpowiedzi na potrzeby dzisiejszej szkoły.
W trakcie wykładu dowiesz się w jaki sposób ekosystem Microsoft odpowiada na dzisiejsze potrzeby i wyzwania polskich szkół. Z perspektywy oprogramowania, narzędzi oraz niezbędnych kompetencji opowiemy, jak zaplanować rozwój społeczności szkolnych. Będzie to okazja do zainspirowania się aktualnymi programami Microsoft skierowanymi do edukacji oraz do poznania najlepszych praktyk zarówno z obszaru polskiego, jak i światowego.
Ei System Sp.z.o.o. - Łukasz Gierek
Jak daleko posunie się technologia i wpłynie na nasze życie?
Jak daleko posunie się technologia i wpłynie na nasze życie? Jak te zmiany wpłyną na dalszą edukację i przygotowanie do zawodów. Czy zmienią się tylko obecne zawody, czy powstaną nowe, o których jeszcze nie mamy pojęcia? Jak przygotować młodzież do zmian, które niesie ze sobą rozwój cywliazji.
Migra Sp. z o.o. - Grażyna Koba
Druk 3D i inne sposoby angażowania uczniów w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych
W edukacji ważne jest nie tylko utrzymanie i rozwijanie zainteresowania tych uczniów, którzy chętnie pracują, ale także odpowiednie zachęcanie uczniów niezainteresowanych. Na wykładzie przedstawię przykłady rozbudzania zainteresowania wśród uczniów omawianym tematem (w tym dotyczące druku 3D i modelowania 3D) – na podstawie najnowszych podręczników z oferty wydawnictwa Migra. Zapoznam też nauczycieli z różnymi nowymi pomocami dydaktycznymi przygotowanymi przez wydawnictwo.
Dell - Konrad Wierzchowski
Dell Edu 360 – programy wsparcia dla edukacji
AB S.A. - Marek Daniłowski
Intel vPRO
Zapoznanie z technologią
Advisor Sp. z o.o. S.k. / Cambium Networks / Prodata - Sylwester Chojnacki, Tomasz Gołdyn, Maciej Tyran
Kompleksowa sieć w szkole od A do Z
Wykład ma na celu przybliżenie produktów firmy Cambium Networks (ex. Motorola) w zakresie budowy rozwiązań dedykowanych pod sektor edukacyjny. Zostanie przedstawione zoptymalizowane portfolio sieciowe (hotspoty WiFi wraz z Przełącznikami) wraz z zaletami, które przekładają się na wybór tego rozwiązania pośród innych.
InfoLOGIC Dystrybutor Clevertouch w Polsce - Adam Olszar
Clevertouch Technologies - interaktywny ekosystem dla szkół
Wielokrotnie nagradzane monitory interaktywne. Stworzony przez nauczycieli dla nauczycieli. Ekosystem Clevertouch - monitory do nauki hybrydowej, cyfrowa gazetka szkolna, monitory informacyjne i system rezerwacji sal.
CBSG Polska - Paweł Pławiak
Mamy Twoje konto Office 365!
Platforma Microsoft Office 365 na stałe zagościła w szkołach. Konta uczniów i nauczycieli stanowią swoistą bramę do świata maili, historii komunikacji oraz plików. Zapraszam w 15-minutową podróż po przykładach włamań oraz przyczynach takich sytuacji.
Corinth Polska - Maciej Roth
Wykorzystanie modeli 3D w nauczaniu
Prezentacja możliwości biblioteki modeli 3D do nauki przedmiotów ścisłych
Aktin - Justyna Bieniek
Personalizowana Pracownia Przyszłości w Twojej szkole.
Postaw na innowacje w Twojej szkole i wyróżnij się na tle innych. Poznaj Personalizowane Pracownie Przyszłości. Zapomnij o standardowych stolikach i krzesłach. Czas na nowe. Zaaranżuj z nami dowolną przestrzeń w Twojej szkole i przekształć ją w laboratorium na miarę przyszłości. Wybierz spośród tysięcy wzorów, które nadrukujesz na stoliki szkolne. Personalizowane stoliki, kolorowe i ergonomiczne krzesła oraz gogle do wirtualnej rzeczywistości. To przepis na pracownię przyszłości. Wyposażymy Cię kompleksowo. Tego jeszcze nie było! Przyjdź i posłuchaj o nowych możliwościach.
TP-Link - Łukasz Wiśniewski
Bezpieczna sieć w szkole.
Jak zbudować oraz skutecznie zarządzać siecią lokalną zbudowaną na urządzeniach TP-Link Omada.
IT Media - Tomasz Biernacki
Świat po piśmie.
Epoka piśmienna dobiega końca. Opowiem jak będzie wyglądała epoka popiśmienna, jakie kompetencje multimedialne zyskują na znaczeniu w edukacji i jak ich nauczamy w ODN Akademia IT Media.
Grupa MAC - Maria Zdziech
Nauczyciel i uczeń a nowe praktyczne podejście do edukacji w projekcie Laboratoria Przyszłości
Sprzęt to nie wszystko... Jak pokonać opory przed nowościami i sprawnie wdrożyć nowe metody nauczania poprzez STEAM? Czy projekt Laboratoria Przyszłości faktycznie zmieni podejście nauczycieli i uczniów do nowoczesnych sposobów zdobywania wiedzy i umiejętności?
MWS - Bartłomiej Jamka
Programowanie z robotami VEX
Roboty VEX to nowoczesne narzędzia do nauki programowania, które wspierają nauczanie przez doświadczanie. Wykorzystanie robotów VEX na lekcjach gwarantuje rozwijanie kreatywności, samodzielności i myślenia przyczynowo-skutkowego. Pozwala to nauczycielom motywować, angażować i inspirować uczniów wykorzystując metodologię STEM. VEX to gwarancja pełnego wsparcia dla nauczycieli: platforma szkoleniowa, sieć współpracy i podręczniki ze scenariuszami zajęć, by ułatwić analizę zagadnień i odpowiedzieć na znane wszystkim nauczycielom pytanie: „Po co my się tego uczymy?”
Polskie Towarzystwo Informatyczne - Beata Chodacka
Sekcja Daje Sekcja Zbiera Sekcja Radzi - czyli o wspólnych działaniach nauczycieli informatyki i nie tylko
Sekcja Informatyki Szkolnej przy PTI jako miejsce wsparcia i inspiracji dla nauczycieli informatyki i nie tylko. Kilka słów o projekcie Laboratoria Przyszłości w praktyce - oddolnej inicjatywie nauczycieli, a także o organizowanych i prowadzonych konkursach i wydarzeniach.
IMAGE RECORDING SOLUTIONS Sp. z o.o. - Tomasz Sobiepan
STEM w szkole – problemy i rozwiązania
Przedmioty przyrodnicze – technologia – inżynieria – matematyka. Czasami trudno w szkole zintegrować te dziedziny na wszystkich lekcjach, więc każdy na własnych zajęciach robi tylko swoje. Jest jednak sposób, pokonać pojawiające się trudności i w praktyce stworzyć spójny szkolmy system STEM. Prowadzący poda interesujący przykład, jak tego dokonać, wykorzystując urządzenia PASCO.
ABIX Edukacja - Adam Jurkiewicz
Darmowe materiały edukacyjne dot. Python wspierające nauczycieli w technikach (INF.04.5)
Krótkie przedstawienie historii pewnego projektu - przydatne dla nauczycieli technik programista - aplikacje desktopowe.
Skip to content